Latvijas Radio pērn veiksmīgs attīstības gads – īstenotas reformas, investīcijas pieauga par 42%

Latvijas Radio grupas, kurā darbojas pieci radio kanāli, kopējie ieņēmumi 2020.gadā bija 10,85 miljoni eiro un kopējās izmaksas 10,79 miljoni eiro, bet pārskata gada peļņa 50 679 eiro. Valsts dotācija 2020. gadā veidoja 85,4% no ieņēmumiem jeb  9,3 miljonus eiro. Rēķinot uz vienu Latvijas iedzīvotāju, sabiedriskā medija pieci radio kanāli gadā kopā izmaksājuši 5,69 eiro personai, informēja Latvijas Radio.

Salīdzinot ar 2019. gadu, pagājušajā gadā par 42% pieauga Latvijas Radio investīciju apjoms jeb kapitālieguldījumi, sasniedzot teju 700 000 eiro. Investīcijām paredzētie līdzekļi pērn novirzīti trīs galvenajos sektoros: tehnoloģiskā aprīkojuma nomaiņai – 236 900 eiro, ierakstu studiju pārveidei, modernizēšanai un rekonstrukcijai - 187 200 eiro, kā arī ēkas remonta un uzturēšanas darbiem 271 500 eiro.

2020. gada izmaksas galvenokārt veidoja satura veidošanas, ražošanas izmaksas 6,4 miljoni jeb 59,31%, apraides izmaksas 1,8 miljoni eiro jeb 16,68% un autoratlīdzības izmaksas 626 300 jeb 5,8%. Administratīvās izmaksas bija 600 000 eiro jeb 5,56% no kopējo izmaksu apjoma.

2020.gadā Latvijas Radio finanšu rādītāji ir būtiski uzlabojušies, pateicoties pārdomātai Latvijas Radio darbības stratēģijai un papildu piešķirtajiem līdzekļiem (750 000  eiro kapacitātes stiprināšanai un 1,37 miljoni eiro iziešanai no reklāmas tirgus), reaģējot uz Latvijas Radio vadības atklāto vēstuli par finanšu un cilvēkresursu krīzi sabiedriskajā medijā.

Pagājušajā gadā Latvijas Radio īstenoja efektivitātes un strukturālo reformu pasākumus. Tika izstrādāta darba samaksas sistēma darbinieku atlīdzības palielināšanai, paaugstinot darbinieku atalgojumu vidēji par 9,3%, vidējam atalgojumam sasniedzot 1306 eiro mēnesī.  Jaunā redakcijā noslēgts Latvijas Radio un arodbiedrības koplīgums, izveidota Pētnieciskās žurnālistikas daļa, stiprināta vidējā līmeņa administratīvās vadības un satura veidošanas kapacitāte.

Medija pārstāvji norādīja, ka 2020. gadā Latvijas Radio joprojām bijis stabils tirgus līderis Latvijas raidstaciju segmentā, kā arī Baltijas valstu sabiedrisko radio vidū.

Kopējā tirgus daļa bija 35,1% un sasniegtā auditorija 786 000 klausītāju nedēļā jeb 41% no Latvijas iedzīvotājiem.

Visklausītākais radio Latvijā bija latviešu populārās mūzikas raidstacija Latvijas Radio 2, kuru klausījās vairāk nekā 460 000 klausītāju nedēļā, saglabājot līdera pozīciju arī šogad. Latvijas Radio 1 ik nedēļu sasniedza ap 348 000 klausītāju un ir trešais klausītākais radiokanāls Latvijā.

"Esam ieguldījuši lielu darbu, lai Latvijas Radio atbilstu mūsdienīga medija prasībām. Patīkami, ka klausītāji novērtējuši daudzveidīgu un uzticamu saturu. Jau pirmajos darbības mēnešos labus rezultātus uzrādīja jaunizveidotā Pētnieciskās žurnālistikas daļa, Latvijas Radio podkāsti un darbība multimediālās platformās. Pagājušajā gadā īstenotas vairākas būtiskas reformas, kas skāra arī darbinieku atalgojumu, un krietni palielināts investīciju apjoms.

Varētu teikt, ka aizvadītais gads Latvijas Radio ir bijis viens no svarīgākajiem attīstības izrāviena gadiem pēdējo gadu laikā,"

vērtēja Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Latvijas Radio 2020. gada darbības pārskats pieejams medija mājaslapā.

Latvijas Radio atzīmēja, ka, 2021.gadā izejot no reklāmas tirgus, satura piedāvājums tiek būtiski pārplānots, līdzšinējās reklāmas pauzes aizstājot ar jauniem raidījumiem. Kopumā plānots nodrošināt saturu vairāk nekā 600 raidstundām. 2021. gadā Latvijas Radio turpina īstenot pagājušā gadā uzsākto efektivitātes un strukturālo reformu plānu, galveno akcentu liekot uz motivācijas sistēmas ieviešanu. 2021. gadā Latvijas Radio ir plānojis būtiski palielināt ieguldījumus investīcijās, tam novirzot 10% no apgrozījuma. Tiek plānota Latvijas Radio 2 ētera studijas rekonstrukcija, vēsturiskās 1.skaņu ierakstu studijas pults iegāde, kā arī elektronisko dokumentu aprites sistēmas ieviešana un tehnoloģiskā parka atjaunošana.

KONTEKSTS:

Latvijas Radio ir sabiedriskais medijs Latvijā, kas raida kopš 1925. gada 1. novembra. Latvijas Radio veido piecas programmas: Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 – Klasika, Latvijas Radio 4 – Doma laukums (kanāls mazākumtautību valodās), jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, kā arī dažādās mūzikas kanāla Latvijas Radio 6 – NABA retranslācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt