Latvijas «PNB Banku» turpmāk uzraudzīs Eiropas Centrālā banka

Eiropas Centrālā banka (ECB), ņemot vērā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšlikumu, ir pieņēmusi lēmumu pārņemt tiešajā uzraudzībā Latvijas komercbanku AS "PNB Banka".

Turpmāk Eiropas Banku savienības Vienotā uzraudzības mehānisma (VUM) ietvaros ECB tiešajā uzraudzībā būs trīs Latvijas komercbankas. ECB, pārņemot AS "PNB Banka" tiešajā uzraudzībā, ir klasificējusi šo banku kā nozīmīgu. FKTK norāda, ka ECB lēmums pieņemts, sekojot komisijas pieprasījumam, kurš savukārt saistīts ar "PNB Banka" tiesvedības procesu pret Latvijas valsti.

"ECB uzklausīja mūsu argumentus bankas uzraudzības pārejai un pieņēma lēmumu, ka šāda darba organizācija turpmāk būtu optimāla, ņemot vērā fonu, kāds ir saistībā ar starptautiskās tiesvedības procesu, kurā iesaistīta Latvijas valsts un šī komercbanka," teicis FKTK vadītājs Pēteris Putniņš.

Kopš 2014. gada Latvija ir Eiropas Banku savienības VUM dalībvalsts, un trīs Latvijas nozīmīgākās bankas kopš tā laika tiek uzraudzītas šī vienotā eirozonas valstu mehānisma ietvaros. ECB VUM mērķis ir nodrošināt Eiropas Banku savienības stabilitāti un drošību, vienmērīgu attīstību un veicināt tā dalībvalstu banku sistēmu ciešāku integrāciju. Šobrīd ECB sadarbībā ar FKTK uzrauga - AS „Swedbank”, AS „SEB banka”. VUM ietvarā tiek uzraudzītas visu eirozonas valstu nozīmīgākās bankas.

Eiropas Banku savienības VUM šobrīd apvieno 19 eirozonas valstu nacionālo banku uzraugus, pārējās Eiropas Savienības valstis, kas nav eirozonā, var brīvprātīgi pievienoties šim mehānismam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt