Sadaļas Sadaļas

Latvijai no ES fondiem būs pieejami papildu 183 miljoni eiro

Eiropas Komisijai mainot četras Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) darbības programmas, Latvijai būs pieejami papildu 183 miljoni eiro, liecina EK informācija.

Eiropas Komisija Vācijai, Francijai un Latvijai kopumā piešķirs 311 miljonus eiro, mainot četras Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) darbības programmas. Šie darbības programmu grozījumi palīdzēšot konkrētajām dalībvalstīm un reģioniem pārvarēt koronavīrusa pandēmijas ekonomisko un sociālo ietekmi un veicināt taisnīgu zaļo un digitālo atveseļošanu.

Latvijā 183 miljoni eiro papildu resursu galvenokārt tiks ieguldīti daudzdzīvokļu ēku renovācijā, lai palielinātu to energoefektivitāti, veselības aprūpes sistēmas kapacitātes palielināšanai un mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) atbalstam.

Francijā Luāras reģions saņems papildu summu 69 miljonu eiro apmērā. Šie resursi tiks izmantoti, piemēram, lai atbalstītu digitālo pārkārtošanos, veicinot e-izglītību un e-pārvaldes, pētniecības infrastruktūras un aprīkojuma uzlabošanai, jo īpaši enerģētikas pārkārtošanas jomā. Līdzekļi tiks ieguldīti arī veselības aprūpes nozarē un digitalizācijā, kā arī lai atbalstītu ilgtermiņa bezdarbnieku, mazkvalificētu personu un jauniešu integrāciju darba tirgū.

Vācijā Šlēsvigā-Holšteinā 35 miljoni eiro tiks ieguldīti veselības nozares stiprināšanā, paplašinot digitalizāciju, stiprinot jaunuzņēmumu un inovācijas ekosistēmas, paātrinot digitālo pārveidi zinātnē un ekonomikā un tūrisma nozares atlabšanā. Zāras reģionā papildu resursi 24,1 miljona eiro apmērā atbalstīs reģiona atveseļošanu, piemēram, ieguldot pētniecības projektos un universitātēs. 

ERAF programma “REACT-EU” ir daļa no “NextGenerationEU” un 2021. un 2022.gadā kohēzijas politikas programmām nodrošina papildu finansējumu 50,6 miljardu eiro apmērā. Programma vērsta uz to, lai atbalstītu darba tirgus noturību, darbvietas, MVU un ģimenes ar zemiem ienākumiem, kā arī veidotu nākotnes prasībām atbilstošus pamatus zaļajai un digitālajai pārejai un ilgtspējīgai sociālekonomiskajai atveseļošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt