Dienas ziņas

Austrālijā sociālajiem tīkliem jāmaksā par ziņām

Dienas ziņas

Ja apstākļi nemainīsies, būs jāmainās T/C

Palielinājies norēķinu skaits ar maksājumu kartēm

Latvijā pērn par 5% pieaudzis bezskaidras naudas maksājumu skaits

Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji – kredītiestādes, elektroniskās naudas iestādes, maksājumu iestādes, Latvijas Banka un Valsts kase – 2020. gadā veica 557,6 miljonus klientu bezskaidrās naudas maksājumu 181,1 miljarda eiro kopapjomā. Vidēji dienā veikti 1,5 miljoni maksājumu 494,8 miljonu eiro apjomā, informēja Latvijas Bankā.

Salīdzinājumā ar 2019. gadu kopējais klientu bezskaidrās naudas maksājumu skaits palielinājās par 5%, savukārt maksājumu kopapjoms samazinājās par 10,8%, tai skaitā vislielākie maksājumu kopapjoma samazinājumi bija ārvalstu valūtā – karšu maksājumiem par 39% un kredīta pārvedumiem par 43,8%.

"Pēc maksājumu skaita 2020. gads salīdzinājumā ar 2019. gadu tika noslēgts ar 5% pieaugumu.

2020. gada 2. pusgadā, pielāgojoties dzīvei Covid-19 pandēmijas apstākļos, iedzīvotāju maksājumos bija vērojams vairāk nekā 10% pieaugums, kas ar uzviju kompensēja kritumu, kurš tika piedzīvots 2020. gada 1. pusgadā,"

tendences maksājumu jomā komentēja Latvijas Bankas Maksājumu sistēmu politikas daļas vadītājs Deniss Fiļipovs.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados visbiežāk lietotie klientu bezskaidrās naudas maksājumi bija karšu maksājumi (65,4% no kopējā bezskaidrās naudas maksājumu skaita) un klientu kredīta pārvedumi (33,3% no kopējā bezskaidrās naudas maksājumu skaita).

Lai nodrošinātu karšu maksājumu veikšanu, 2020. gada beigās Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji bija izdevuši 2,2 miljonus maksājumu karšu (vidēji 1,1 karte uz vienu iedzīvotāju); no tām lielākā daļa bija kartes ar debeta funkciju.

Iedzīvotājiem bija pieejami 41,7 tūkstoši karšu pieņemšanas vietu (POS) un 912 bankomātu. 2020. gada beigās Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji bija atvēruši 3,2 miljonus klientu norēķinu kontu (vidēji 1,7 norēķinu konti uz vienu iedzīvotāju).

2020. gadā veikti 20 miljoni zibmaksājumu 4,4 miljardu eiro apjomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt