Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Arti Pabriku

Rīta Panorāma

Šodien sākas starptautiskais senās mūzikas festivāls Rīgā un Rundālē

Intervija ar Ilzi Znotiņu

Latvija panākusi «Moneyval» ieteikumu ieviešanas termiņa pagarinājumu

Latvijai izdevies panākt pagarinājumu termiņam, līdz kuram jāizpilda Eiropas Padomes ekspertu komitejas naudas atmazgāšanas novēršanas pasākumu un terorisma finansēšanas novērtējumam "Moneyval" ieteikumi, intervijā Latvijas Televīzijai teica Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa. 

"Lielāko daļu [ieteikumu] esam izpildījuši. Esam bijuši inovatīvi. Es domāju, ka [izvērtētāji] to redz. Eksperti mums vēl labu, tādēļ ir izdevies vienoties ar viņiem, lai varētu vēl labāk demonstrēt progresu,"  teica Znotiņa. Tādējādi Latvijai ieteikumi tagad būs jāizpilda līdz 31. augustam, nevis līdz 31. jūlijam. 

Vaicāta par notiekošo banku sistēmā, Znotiņa norādīja, ka tā vairs nebūs iespējama tāda, kāda bija pazīstama pirms vairākiem gadiem. "Esmu priecīga, ka mums ir izdevies vienoties. Valsts un privātie sektori smagi strādā. Ļoti gribētos cerēt, ka izsprūkam no "pelēkā sektora","  pauda Znotiņa. Viņa gan atturējās atklāt, cik daudzas Latvijas bankas vēl joprojām strādā pārsvarā ar dažādiem nerezidentu klientiem. 

KOTEKSTS:

Eiropas Padomes ekspertu komiteja naudas atmazgāšanas novēršanas pasākumu un terorisma finansēšanas novērtējumam "Moneyval" noteikusi Latvijai pastiprinātu kontroles režīmu.

"Moneyval" ziņojuma par Latviju kopsavilkumā skaidrots, ka kontroles režīms pastiprināts, jo Latvija saņēmusi zemu vai vidēju novērtējumu pēc vairākiem efektivitātes kritērijiem.  "Moneyval" Latvijas rīcību atzīst par mazefektīvu divās jomās - patiesā labuma guvēju noteikšanā un masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansēšanas novēršanā. Par vidēji efektīvu Latvijas institūciju rīcība atzīta astoņās jomās. Savukārt par efektīvu Latvijas varasiestāžu rīcību "Moneyval" atzīst vienā jomā - starptautiskajā sadarbībā.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 6871
Izlasīju virsrakstu un nodomāju: nav ar ko lepoties, atkal jau nespējam iekļauties termiņos, velkam kaķi aiz astes un tēlojam labiņos, bet patiesībā meklējam veidus, ka neko nedarīt, - LV ir čempione lēmumu atlikšanā, nomuļļāšanā, nespējā izlemt un rīkoties. Tekstā redzams, ka termiņš pagarināts tikai par mēnesi, tādēļ ir ok, vismaz nav gads, gan jau kaut kas notiek. Lai izdodas!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti