Latvija kopā ar pārējām Baltijas valstīm iegādāsies gāzmaskas un šauteņu durkļus

Latvijā kopā ar pārējām Baltijas valstīm iegādāsies gāzmaskas un šauteņu durkļus, aģentūru LETA  informēja Latvijas Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļā.

Plānots, ka 2020.gadā Latvija kopā ar Igauniju izsludinās kopīgu durkļu iepirkumu. Tie būs šauteņu "M-14"  durkļi, kas stiprināmi pie ieroča pastobres.

Ar jaunajiem durkļiem tiks aizvietoti nodilušie un savu laiku nokalpojušie Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošie durkļi.

Jaunie durkļi komplektā ar "M-14" šautenēm kalpos godasardzes uzdevumu pildīšanai oficiālu pasākumu laikā un Brīvības pieminekļa godasardzes nodrošināšanai, norādīja AM Preses nodaļā.

Ministrijā arī informēja, ka šogad sadarbībā ar Lietuvu noslēgsies kopīgi gāzmasku iepirkumi. Patlaban noslēgusies iepirkuma procedūra un izvēlēts komersants 14 000 gāzmasku un 14 000 filtru iegādei Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kas izmaksās aptuveni 1,8 miljonus eiro.

Kopējā iepirkuma summa, ieskaitot Lietuvas pasūtījuma daļu, ir trīs miljoni eiro. Līgums par gāzmasku un to filtru piegādi tiks parakstīts 2020. gada sākumā.

Ministrijā arī pavēstīja, ka aizvadītajā gadā Nacionālie bruņotie spēki iegādājušies prettanku granātmetējus "AT4", kā arī munīciju granātmetējiem "Carl Gustav" un automātiskajiem granātšāvējiem "GMG". 

Šogad turpināsies Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes vienību nodrošināšana ar kritiskajām individuālā ekipējuma sastāvdaļām, nodaļas un vada teltīm, kā arī dažāda veida konteineriem.

Pērn noslēgusies Valsts robežsardzes pārapbruņošana ar Nacionālo bruņoto spēku standarta ieročiem - triecienšautenēm "G36", pistolēm "Glock 17", ložmetējiem "FM mag" un 40 milimetru kalibra zemstobra granātmetējiem "AG - 36".

Tāpat vairāki starpvaldību līgumi kopumā 28 miljonu eiro vērtībā 2019.gadā noslēgti ar ASV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti