Latvijā drīzumā sāks Ukrainas grivnu maiņu pret eiro

Latvijas Bankas un Ukrainas Nacionālās bankas sadarbībā, piesaistot AS "Industra Bank" un AS "Rietumu banka" un ievērojot Latvijā patvērušos Ukrainas bēgļu vajadzības, tuvākajā laikā tiks sākta Ukrainas grivnu maiņa pret eiro pēc fiksēta kursa, informēja Latvijas Bankā.

Maiņas procesu nodrošinās AS "Industra Bank" filiālēs Rīgā un četrās Latvijas pilsētās (https://industra.finance/banka/kontakti-un-rekviziti) un AS "Rietumu banka" Rīgā (https://www.rietumu.com/lv/about-bank/bank-details). 

Maiņas darījumiem netiks piemērota komisijas maksa. 

Par precīzu maiņas sākuma datumu informācija tiks sniegta Latvijas Bankas, AS "Industra Bank" un AS "Rietumu banka" vietnēs. 

Maiņas procesam noteikti šādi principi: 

  • maiņa tiks veikta tikai 100, 200, 500 un 1000 grivnu nominālvērtības banknotēm; 
  • stipri bojātas banknotes netiks mainītas; 
  • maksimālā summa, kuru var apmainīt viens Ukrainas bēglis, ir 10 000 grivnu; 
  • maiņas darījumus var veikt visi Ukrainas bēgļi, kuri reģistrēti Latvijā; 
  • grivnu un eiro maiņas kursu nosaka Ukrainas Nacionālā banka (kurss tiek pārskatīts reizi nedēļā un publicēts Latvijas Bankas tīmekļvietnē “bank.lv”). 

Visas AS "Industra Bank" un AS "Rietumu banka" apmainītās grivnas tiks tālāk pārdotas Latvijas Bankai, kas tās Ukrainas Nacionālajā bankā apmainīs pret eiro. Šajās operācijās tiks izmantots Ukrainas Nacionālās bankas noteiktais fiksētais maiņas kurss, tādējādi neviena no iesaistītajām pusēm negūs peļņu no šīm operācijām, norādīja Latvijas Bankas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti