Latvija ar jaunu obligāciju emisiju aizņemas 600 miljonus eiro

Pirmdien Valsts kase pirmo reizi emitējusi valsts ilgtspējīgās eiroobligācijas ar dzēšanas termiņu astoņi gadi, piesaistot finansējumu 600 miljonu eiro apmērā ar ienesīgumu 0,263% un fiksējot kupona likmi 0,25%, informēja Finanšu ministrija (FM).

Obligācijas emitētas "Latvijas ilgtspējīgas attīstības atbalstam un finansējuma piesaistei pasākumiem un prioritātēm, kuras vērstas uz klimata pārmaiņu negatīvās ietekmes mazināšanu, virzību uz klimatneitralitāti un labklājības celšanu," teikts FM paziņojumā.

Ar šo aizņēmumu Latvija stāšoties "pretī globālajiem klimata izaicinājumiem, ar ilgtspējīgu finanšu instrumentu atbalstu nostiprinot ceļu klimatneitrālas un sociāli atbildīgas ekonomikas attīstībai, kurā tiek domāts par klimata, vides un sociālās politikas efektīvākajiem ilgtermiņa risinājumiem un to ietekmi uz nākamajām paaudzēm".

Obligāciju ietvara izveidi, kas ir obligāts nosacījums ilgtspējīgo obligāciju emisijai, nodrošinājusi Finanšu ministrijas vadītā darba grupa, kurā pārstāvēta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ekonomikas ministrija, Zemkopības ministrija, Satiksmes ministrija, Labklājības ministrija, Iekšlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un Pārresoru koordinācijas centrs.

Kā uzskata FM, ilgtspējīgo obligāciju ietvars "starptautiski apliecina Latvijas stingro apņemšanos sasniegt izvirzītos mērķus klimata pārmaiņu seku mazināšanai un klimatneitralitātes nodrošināšanai 2050. gadā, sniedzot pienesumu Eiropas un pasaules klimata mērķu sasniegšanā".

Ilgtspējīgo obligāciju emisijas rezultātā saņemtos resursus plānots attiecināt uz 2020.–2022.gadā veiktajiem un plānotajiem valsts budžeta izdevumiem videi draudzīga transporta nodrošināšanai, Latvijas mežu, ūdeņu, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai, iespēju nevienlīdzības un nabadzības mazināšanai un citiem uz ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu vērstiem pasākumiem.

Finanšu ministrijas vadītā darba grupa nodrošinās ziņojumu sniegšanu ilgtspējīgo obligāciju investoriem par obligāciju emisijā piesaistīto resursu izlietojuma atbilstību ilgtspējīgo obligāciju ietvarā definētajām izdevumu kategorijām un par šo izdevumu pienesumu Latvijas nosprausto klimata un sociālo mērķu sasniegšanā. Ilgtspējīgo obligāciju ietvara neatkarīgu novērtējumu veica starptautiskais vērtētājs "ISS ESG", sniedzot apliecinājumu ietvara atbilstībai starptautiskajiem principiem.

Ņemot vērā, ka Latvijas ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai būs nepieciešami ilgtermiņa risinājumi un finansējums, ilgtspējīgo obligāciju ietvars ļaus arī turpmāk emitēt šādas obligācijas, piesaistot arvien jaunus investorus, kas ir viens no priekšnoteikumiem finanšu resursu piesaistei ar izdevīgiem nosacījumiem arī nākotnē, teikts FM paziņojumā.

Ilgtspējīgo obligāciju emisijas vadošās bankas bija "Barclays", "BNP Paribas" un "Credit Agricole CIB". Obligācijas iegādājās vairāk nekā 110 investori – galvenokārt aktīvu pārvaldītāji no Eiropas valstīm, investoru kopējam pieprasījumam pārsniedzot 2,5 miljardus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt