Latvijā aktivizējušies «domēnu skvoteri»

Augstākā līmeņa domēna “.lv” reģistra uzturētājs NIC brīdina, ka ir aktivizējušies “domēnu skvoteri”, kuri reģistrē zināmu zīmolu un uzņēmumu mājaslapu nosaukumu latvisko versiju un mēģina to pārdot otrreizējā tirgū.

Paziņojumā medijiem NIC norādīja, ka pēdējā gada laikā dubultojies to domēna vārdu skaits, kuros izmantoti latviešu valodas burti ar diakritiskajām zīmēm, piemēram, “tūdaliņ.lv” jeb latviskie domēna vārdi.

Turklāt interesi izrāda ne tikai uzņēmēji, bet arī tā sauktie “domēnu skvoteri”. Latviskie domēna vārdi primāri maksā 8,47 eiro (ieskaitot PVN), bet otrreizējā tirgus cenas svārstās no 500 līdz pat 15 000 eiro un vairāk.

“Aicinām uzņēmējus būt vērīgiem un reģistrēt savas mājaslapas nosaukuma latvisko versiju, pirms to ir paspējis izdarīt kāds cits,“ paziņojumā medijiem norādīja NIC ārējo attiecību speciāliste Dana Ludviga.

Domēna vārdi, kuros izmantotas no pierastā latīņu alfabēta atšķirīgas rakstu zīmes, piemēram, “tūdaliņ.lv”, “пример.рф” vai “例如.中国”, līdz šim pasaulē ir reģistrēti jau 8,3 miljoni. Domēnā “.lv” vārdus latviešu valodā var reģistrēt kopš 2004. gada. Latvijā uzņēmēji latvisko mājaslapas nosaukumu kā primāro izmanto ļoti reti. Latviskie domēna vārdi tiek reģistrēti pārsvarā zīmola aizsardzībai un mārketinga nolūkiem.

Reklamējot savu mājaslapu, uzņēmumi bieži vien izmanto latviskos domēna vārdus pat tad, ja tos nemaz nav reģistrējuši. Šādā gadījumā uzņēmums patiesībā reklamē to, kas viņam nemaz nepieder. To var brīvi reģistrēt un izmantot arī kāds cits.

KONTEKSTS:

NIC ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa, kopš 1993. gada ir Latvijas augstākā līmeņa domēna ".lv" reģistra uzturētājs. NIC mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu un stabilu “.lv” domēna darbību un pieejamību atbilstoši starptautiski pieņemtajiem tehniskajiem standartiem un labajai praksei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt