«Latvenergo» koncerna revidētā peļņa pērn – 94,4 miljoni eiro

Valsts AS "Latvenergo" koncerna peļņa pērn sasniegusi 94,4 miljonus eiro, kas ir par 24% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gadā nopelnīto. Savukārt koncerna ieņēmumi sasniedza 841,6 miljonus eiro, kas ir par 2,8 miljoniem eiro lielāki nekā 2018. gadā, liecina revidētie koncerna 2019. gada darbības rezultāti.

Savukārt "Latvenergo" koncerna EBITDA (peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem) pārskata gadā ir samazinājusies par 14%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un sasniedza 243,5 miljonus eiro. To negatīvi ietekmēja par 57 miljoniem eiro mazāka peļņas vai zaudējumu aprēķinā atzītā AS "Latvenergo" TEC jaudas maksājumu kompensācija. Tāpat finanšu rezultātus negatīvi ietekmēja mazāka elektroenerģijas izstrāde Daugavas HES.

Kopējais "Latvenergo" koncerna investīciju apjoms 2019. gadā bija 229,4 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2018. gadu, ir par 8,8 miljoniem eiro vairāk.

Tīklu aktīvos ir investēti 79% no kopējām investīcijām. Savukārt Daugavas HES hidroagregātu rekonstrukcijā 2019. gadā ir ieguldīti 16,6 miljoni eiro. Rekonstrukcijas programmu plānots īstenot līdz 2023. gadam, un tās kopējās rekonstrukcijas izmaksas pārsniegs 200 miljonus eiro. Līdz 2019. gada beigām līgumu ietvaros veiktās investīcijas ir 166,1 miljons eiro. Rekonstrukcija nodrošinās hidroagregātu darbību turpmākos 40 gadus, skaidroja uzņēmumā.

Aizvadītajā gadā "Latvenergo" koncerna ražotnēs ir saražotas 4 880 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas un 1 842 GWh siltumenerģijas.

Otro gadu pēc kārtas AS "Latvenergo" TEC ir saražots vēsturiski lielākais elektroenerģijas daudzums – 2 780 GWh, kas ir par 5% vairāk nekā 2018. gadā.

Augsto TEC izstrādi veicināja elektroenerģijas pieprasījums reģionā, jo 2019. gadā augsto CO2 emisijas kvotu cenu dēļ tika būtiski samazināta Igaunijas degslānekļa staciju izstrāde.

Savukārt AS "Latvenergo" TEC pēc rekonstrukcijas ir līdz minimumam samazināts CO2 izmešu apjoms, maksimāli efektīvi izmantojot energoresursus enerģijas ražošanai, norādīja "Latvenergo".

Tāpat laikā, kad Daugavas HES darbību ietekmēja zema ūdens pietece, abas TEC strādāja, lai nodrošinātu elektroenerģijas tirgus pieprasījumu. Savukārt Daugavas HES izstrāde bija 2 047 GWh, kas ir par 14% mazāka nekā pērn. To ietekmēja mazāka ūdens pietece Daugavā.

"Latvenergo" koncerna darbību un rezultātus 2019. gadā ietekmēja globāli un reģionāli darbības vides faktori. 2019. gadā mūsu reģionā vidējās elektroenerģijas cenas bija zemākas nekā gadu iepriekš, ko noteica hidroloģiskās situācijas uzlabošanās Ziemeļvalstīs gada otrajā pusē, siltāki laika apstākļi un attiecīgi zemāks elektroenerģijas pieprasījums reģionā, zemākas cenas dabasgāzes un ogļu tirgos, kā arī citi faktori.

"Latvenergo" atzīmēja, ka pērn Baltijā kopumā bija par 21 % zemāka elektroenerģijas izstrāde nekā 2018. gadā. Īpaši samazinājusies elektrības ražošana Igaunijā, kur ierobežota degslānekļa ražotņu darbība, tādēļ pieauga "Latvenergo" TEC loma un devums kopējā tirgū, skaidroja uzņēmumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti