Laikraksts: Igaunijā pēta iespējas atjaunot aviosatiksmi starp Rīgu un Kuresāri

Igaunijas uzņēmēji vēlas panākt, lai tiktu atjaunota aviosatiksme starp Rīgu un Kuresāri, bet kā vēl viens variants tiek apsvērta iespēja pagarināt šo maršrutu līdz Helsinkiem, vēsta Sāremā reģionālais laikraksts "Saarte Haal".

"Mēs pārrunājām, cik lietderīgi būtu atklāt pilnīgi atsevišķu līniju, atjaunot savulaik pastāvējušo maršrutu," uzņēmējs Tullio Libliks pastāstījis avīzei.

Runājot par otro variantu, Libliks norādījis, ka diezgan daudzi salinieki no Sāremā dodas strādāt uz Somiju un viņus šāds maršruts, jādomā, interesētu.

Jau notikušas sarunas ar Latvijas nacionālo lidsabiedrību "airBaltic", kas pašlaik veic reisus maršrutā Rīga-Helsinki un savulaik lidoja maršrutā Rīga-Kuresāre.

"Taču projektā ieinteresētas arī vairākas mazākas lidsabiedrības," atzinis uzņēmējs, piebilstot, ka satiksmi varētu atklāt jau šopavasar.

Pēc viņa teiktā, gan Rīgas, gan Kuresāres lidosta labprāt apkalpotu tādus lidojumus, bet jāgūst skaidrība par finansēšanas shēmu un par to, kura aviokompānija uzņemsies nodrošināt šos reisus.

Sāremā pašvaldības vadītājs Madiss Kallass pastāstījis, ka aviosatiksmes atjaunošana starp Rīgu un Kuresāri šobrīd pirmām kārtām ir vietējo uzņēmēju iniciatīva, bet pašvaldība ir visnotaļ gatava šo ideju atbalstīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti