Kūtri izmanto iespēju nodrošināties pret «ātro kredītu» vilinājumu

Jau vairākus gadus iedzīvotājiem ir iespēja vērsties pie nebanku kredītdevējiem ar lūgumu iekļaut sevi tādu personu sarakstā, kam gadu, divus vai pat trīs gadus tiek liegti jauni "ātrie kredīti".

Šādu iespēju piedāvā Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija, kurā apvienojušies vienpadsmit nebanku kredītdevēji. Kopumā Patērētāju tiesību aizsardzības centra licences kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai ir saņēmuši 20 uzņēmumi.

Kūtri izmanto iespēju nodrošināties pret «ātro kredītu» vilinājumuMadara Fridrihsone

  Asociācijā informē, ka iespēju iekļaut sevi tā dēvētajā atteikuma sarakstā izmanto salīdzinoši nedaudzi cilvēki.

  Ir gadījumi, kad ar lūgumu iekļaut sevi atteikumu sarakstā pie asociācijas vēršas cilvēki, kuri neizmanto „ātros kredītus”, taču ir nobažījušies, ka kāds šādu kredītu varētu paņemt viņu vārdā.

  "Ja mēs paskatāmies šā gada pirmā pusgada datus, tad vidēji mēnesī tie ir kādi 20 iesniegumi, kas ir bijuši iesniegti asociācijā. Salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, tad ir kritums par 20%," stāsta Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

  Pēc viņa teiktā, lai personu iekļautu tā sauktajā atteikumu sarakstā, ir jāaizpilda iesniegums, kas ir pieejams asociācijas mājaslapā. Iesniegumā ir jānorāda konkrēti uzņēmumi, kuru "ātros kredītus” persona nevēlas saņemt. Iesniegums ir jāparaksta, jāpievieno pases kopija,  un tad šie dokumenti jānogādā asociācijā, kas tos tālāk nogādā "ātro kredītu" devējiem.

  "Tie automātiski savās sistēmās ieliek informāciju, ka šiem klientiem aizdevums netiks izsniegts," klāstīja Āboltiņš.

  Saistītie raksti
  2 komentāri
  CredFlare Latvija
  Patiesībā nevajadzētu apstāties tikai uz ātrajiem kredītiem. Šo vajadzētu arī ieviest alkohola tirdzniecībā, tas pasargās daudzus cilvēkus no muļķīgiem izgājieniem, gluži - kā ar ātro kredītu ņemšanu.
  Aigars
  Šāds iesniegums mani potenciāli varētu pasargāt no man zināmiem, jau reģistrētiem ātriem kredītiem, bet it nemaz netraucē kādam uz mana vārda paņemt kredītu tiko reģistrētā firmā. Zūd jēga, ja man ir speciāli jānorāda firmas. Papildus tam sanāk dot vinīem savus datus, pat pases kopiju. Nu negribu es, lai mani dati ceļo viņu starpā.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti