Krievijas uzņēmējs Makarovs interesējas par «Itera Latvija» akcijām «Latvijas gāzē» un «Conexus»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Krievijas uzņēmējs, starptautiskās grupas "Areti" (iepriekš "Itera") īpašnieks Igors Makarovs interesējas par SIA "Itera Latvija" piederošajām akcijām AS "Latvijas gāze" un AS "Conexus Baltic Grid", aģentūrai LETA apliecināja "Itera Latvija" valdes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Viņš atzina, ka Makarovs ir viens no pretendentiem uz "Itera Latvija" piederošajām akcijām. Kurš kuru uzrunājis par iespējamu darījumu, Savickis neatklāja, atzīmējot, ka Makarovu pazīst jau aptuveni 20 gadus un pagaidām sarunas vēl ir sākuma līmenī.

Taujāts, vai atbilstoši Enerģētikas likuma prasībām Makarovam būtu iespēja iegādāties akcijas gan "Latvijas gāzē", gan "Conexus Baltic Grid", Savickis atbildēja, ka patlaban tas tiek pētīts. Tāpat vēl nav skaidrības, vai iegādātas varētu tikt tikai pašas akcijas uzņēmumos vai arī visa "Itera Latvija".

Savukārt iespējamo darījuma cenu Savikcis neatklāja, vien norādot, ka runa ir par summām aptuveni tādā līmenī, kāds iepriekš izskanējis publiskajā telpā. "Plus mīnus 5%," viņš piebilda.

Vienlaikus darījums vēl ir sākuma stadijā, tāpēc lielāka skaidrība šajā jautājumā varētu prasīt mēnešus, turklāt, pēc Savicka teiktā, "pretendenti nāk un iet".

Atbilstoši datubāzes "Lursoft" informācijai Makarovs ir Kiprā reģistrētā "Areti International Group Limited" īpašnieks.

Makarovs 1992.gadā nodibināja gāzes kompāniju "Itera", kura attīstījās par starptautisku enerģētikas uzņēmumu grupu un savulaik bija gāzes importētāja "Itera Latvija" līdzīpašniece. Pēc tam, kad "Itera" naftas un gāzes bizness 2013.gadā tika pārdots Krievijas valstij piederošajai gāzes kompānijai "Rosneft", otrai grupas daļai - "Itera International Group of Companies" - nolemts mainīt zīmolu. Tā kļuvusi par "Areti International Group".

Makarovs savulaik bija "Itera Latvija" amatpersona, ilgus gadus ieņemot uzņēmuma padomes priekšsēdētāja amatu, kuru viņš atstāja 2014.gada janvārī.

Kā ziņots, "Conexus Baltic Grid" tika dibināts pērnā gada nogalē, tam no "Latvijas gāzes" nododot uzglabāšanas un pārvades sistēmas aktīvus. Kompānijas pamatkapitāls ir 39 786 089 eiro, kas sastāv no 39 786 089 akcijām viena eiro nominālvērtībā.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka "Conexus Baltic Grid" akciju vērtība varētu būt 200 miljoni eiro.

"Conexus Baltic Grid" lielākie īpašnieki ir tie paši, kādi "Latvijas gāzei". Tie ir Krievijas "Gazprom" (34,1%), pastarpināti Eiropas investīciju banku veidotais "Marguerite Fund" (29,1%), Vācijas "Uniper Ruhrgas International GmbH" (18,3%) un "Itera Latvija" (16%).

Atbilstoši Enerģētikas likuma prasībām līdz gada beigām uzņēmums jāpārdod, lai tā akcionāri būtu ar ''Latvijas gāzes'' īpašniekiem nesaistītas personas. Tiesa gan, šī prasība neatteicas uz finanšu investoru "Marguerite Fund".

Līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu 3.aprīlī spēkā stājās Enerģētikas likuma normas, kas paredz valsts pirmpirkuma tiesības attiecībā uz dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoru "Conexus Baltic Grid".

"Latvijas gāzes" lielākie akcionāri ir "Gazprom" (34%), "Marguerite Gas II" (28,97%), "Uniper Ruhrgas International" (18,26%) un "Itera Latvija" (16%).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti