Krievija arī pēc iebrukuma Ukrainā ar naftas un gāzes eksportu turpinājusi pelnīt gandrīz miljardu eiro dienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievija pirmajās 100 dienās pēc iebrukuma Ukrainā no energoresursu eksporta ir nopelnījusi gandrīz 100 miljardus eiro. Tas ir noticis, neraugoties uz plašajām rietumvalstu sankcijām un Eiropas paziņojumiem par atkarības mazināšanu no Krievijas fosilajiem energoresursiem.

Savukārt Krievijas gāzes monopoluzņēmums "Gazprom" otrdien paziņojis, ka dabasgāzes piegādes apjoms pa cauruļvadu "Nord Stream" ir samazinājies par 40 procentiem.

Krievija laikā no 24. februāra līdz 3. jūnijam nopelnīja 93 miljardus eiro par fosilo energoresursu eksportu, aprēķinājusi Helsinkos bāzētā domnīca "CREA". 61% importēja Eiropa, par to Krievijai samaksājot 57 miljardus eiro.

63% no Krievijas fosilo energoresursu eksporta šajā laikā veidoja jēlnafta un naftas produkti, 32% dabasgāze, bet 5% akmeņogles.

"Gazprom" paziņojis, ka pašlaik pa cauruļvadu "Nord Stream" uz Vāciju var nogādāt 100 miljonus kubikmetru gāzes dienā ierasto 167 miljonu kubikmetru vietā. Tas esot saistīts ar to, ka uzņēmums "Siemens" nav laicīgi atsūtījis atpakaļ remontā nodotus kompresoru blokus.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti