Sadaļas Sadaļas

Konkurences uzraugs atļauj vairāku siltumenerģijas ražotāju apvienošanos

Konkurences padome (KP) atļāvusi SIA "Fortum Latvia" iegūt kontroli pār SIA "BK Enerģija", SIA "Energy&Communication" un SIA "Sprino". Atļauja dota, jo apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence attiecīgajā tirgū, informē KP.

SIA "Fortum Latvia", SIA "BK Enerģija" un tās apakšuzņēmums SIA "Energy&Communication" ražo enerģiju koģenerācijas procesā jeb vienlaikus ražojot gan siltumenerģiju, gan elektroenerģiju. SIA "BK Enerģija" un SIA "Sprino" ražo siltumenerģiju arī šķeldas katlumājās.

Pamatojoties uz apvienošanās ziņojumā sniegto informāciju, apvienošanās dalībnieku darbība pārklājās siltumenerģijas ražošanā un piegādē, kā arī elektroenerģijas ražošanā un vairumtirdzniecībā. Kaut arī pārklājās to darbība elektroenerģijas ražošanas un vairumtirdzniecības tirgū obligātā iepirkuma ietvaros, KP šo tirgus padziļināti nevērtēja, jo ietekme uz konkurenci ir nebūtiska.

Vērtējot siltumenerģijas ražošanas un piegādes tirgu, KP konstatēja, ka apvienošanās rezultātā tiks ietekmēts siltumenerģijas ražošanas un piegādes tirgus Daugavpils pilsētas centralizētās siltumapgādes tīklā. SIA "Fortum Latvia", kas strādā Jelgavā, darbības teritorijas nepārklājas ar SIA "BK Enerģija", SIA "Energy&Communication" un SIA "Sprino".

Tomēr pārklājās šo trīs uzņēmumu, kuri iepriekš savstarpēji konkurēja, piegādājot siltumu PAS "Daugavpils siltumtīkli" (DST), darbības teritorijas Daugavpilī.

Ar apvienošanās dalībniekiem tirgū konkurē pats DST, kas ražo un piegādā siltumenerģiju Daugavpils pilsētas centralizētajā siltumapgādes tīklā galapatērētājiem, aizņemot vairāk nekā 40% kopēja tirgus. Tirgū darbību veic arī tādi nozīmīgi siltumenerģijas ražotāji kā SIA "Cefus" un SIA "Latneftegaz", SIA "Mamas D", kuri to piegādā DST, norāda KP.

Apvienošanās dalībnieki un to konkurenti saražotās siltumenerģijas piegādes centralizētās siltumapgādes operatoram DST veic saskaņā ar noslēgtiem līgumiem, kas garantē to iespējas darboties tirgū un piegādāt siltumenerģiju DST ilgtermiņā par līguma cenu.

Apvienošanās dalībnieku kopējā tirgus daļa pēc apvienošanās būs mazāka par DST tirgus daļu, veidojot vairāk nekā 30%, secinājis konkurences uzraugs.

Apvienošanās rezultātā arī nevar tikt ietekmēts siltumenerģijas gala tarifs patērētājiem, jo to apstiprina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, izvērtējot ekonomiski pamatotās izmaksas, kas attiecas uz konkrētā pakalpojuma sniegšanu. Analizējot apvienošanās darījumu, KP ņēma vērā arī lielākā tirgus dalībnieka DST turpmākos attīstības plānus.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā nerodas un nenostiprinās apvienošanās dalībnieku dominējošais stāvoklis, kā arī netiek būtiski samazināta konkurence elektroenerģijas ražošanas un vairumtirdzniecības tirgū obligātā iepirkuma ietvaros un siltumenerģijas ražošanas un piegādes tirgū Daugavpils pilsētas centralizētajā siltumapgādes tīklā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt