Konkurences uzraugi ļauj «Amber Beverage Group» iegūt kapitāldaļas uzņēmumā «Lido»

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut Luksemburgas alkohola ražošanas un tirdzniecības uzņēmumam “Amber Beverage Group Holding S.à r.l.” iegūt kopīgu izšķirošo ietekmi pār AS “Lido” ar jau esošajiem īpašniekiem. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu, informēja KP.

“Amber Beverage Group” grupas uzņēmumu darbība Latvijā galvenokārt ir saistīta ar alkoholisko dzērienu ražošanu, alkoholisko un bezalkoholisko dzērienu, tostarp alus vairumtirdzniecību, kā arī minēto dzērienu mazumtirdzniecību. Savukārt AS “Lido” darbība ir saistīta ar bāru, restorānu, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārtikas produktu, t.sk. alus izplatīšanu un mazumtirdzniecību.

Tādējādi apvienošanās rezultātā tiks ietekmēts alus izplatīšanas un mazumtirdzniecības tirgus, kurā gan “Amber Beverage Group”, gan AS “Lido” tirgus daļas ir nelielas, un uzņēmumu darbības koncentrācija būs nenozīmīga, norādīja KP.

Vienlaikus KP nekonstatēja minētā apvienošanās darījuma ietekmi stipro alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecības tirgū, kura ietvaros AS “Lido” iepērk nelielu apjomu alkoholisko dzērienu no “Amber Beverage Group” grupas uzņēmuma.

Izvērtējot uzņēmuma sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, konkurences uzraugi secināja, ka apvienošanās rezultātā nemainīsies konkurences apstākļi alus izplatīšanas tirgū un alus mazumtirdzniecības tirgū, nemazināsies konkurence, neradīsies dominējošais stāvoklis un nenostiprināsies “Amber Beverage Group” pozīcijas stipro alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecības tirgū. Tāpēc apvienošanās ir atļaujama.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētāji cieš ilgtermiņā, jo tiem tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu. 

KONTEKSTS:

Luksemburgas alkoholisko dzērienu ražošanas un tirdzniecības uzņēmums "Amber Beverage Group Holding" apsvēra iespēju iegādāties 49% Latvijas restorānu tīkla "Lido" akciju.

"Lido" reģistrēta 1991. gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 1,292 miljoni eiro. Kompānijas patiesā labuma guvēji ir Gunārs Ķirsons un Krievijas pilsonis Vladimirs Šestakovs, kuram pieder holdingkompānija SIA "VSh Holding".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti