Panorāma

Rīgā divas reizes pieaugs apkures tarifs

Panorāma

Panorāma

Vienojas par papildu 425 miljonu eiro atbalstu energoresursiem

Koalīcija vienojas par papildu atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmumiem energocenu krīzē 425 miljonu eiro apmērā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valdību veidojošās partijas vienojušās par papildu atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmumiem energocenu krīzē apmēram 425 miljonu eiro apmērā. To pirmdien pēc koalīcijas partiju tikšanās preses konferencē žurnālistiem sacīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība) un Saeimas deputāts Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība"). Par plānoto atbalstu konkrētu lēmumu paredzēts pieņemt otrdienas valdības sēdē. 

Ekonomikas ministre skaidroja, ka koalīcijā panāktā vienošanās paredz sniegt atbalstu gan iedzīvotājiem, gan juridiskām personām, tostarp uzņēmumiem un biedrībām.

Kopā atbalstam paredzēti ap 425 miljoniem eiro: mājsaimniecību atbalstam paredzēti 165 miljoni eiro, uzņēmumu – 260 miljoni eiro. 

Tādējādi kopējais atbalsta apmērs jau ar iepriekš atbalstītajiem pasākumiem šajā apkures sezonā pārsniegs miljardu eiro.

Koalīcija atbalstījusi ieceri uzņēmumiem kompensēt pusi no elektrības sadārdzinājuma virs 160 eiro par megavatstundu (MWh). Tas attiektos uz visiem uzņēmumiem no oktobra līdz aprīļa beigām. 

Savukārt, lai sniegtu papildu atbalstu mājsaimniecībām, plānots diferencēt centralizētās siltumapgādes atbalstu – no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro par megavatstundu, kompensēt 90%, skaidroja Ašeradens.

Vēl koalīcijā atbalstītā iecere paredz noteikt vienotu dabasgāzes cenas slieksni mājsaimniecībām – 107,34 eiro par megavatstundu, un valsts kompensētu tirgotājiem to summu, kas pārsniedz slieksni.

Tāpat atbalsta pasākums būs arī elektroenerģijas cenas pieauguma kompensēšana mājsaimniecībām – noteikt visām mājsaimniecībām pirmās 100 kilovatstundas par fiksētu tarifu, kas nepārsniedz 180 eiro par megavatstundu, un valsts kompensēs atlikušo starpību ar reālo cenu.

Indriksone arī uzsvēra, ka attiecībā uz to atbalsta daļu, kas saistīta ar pabalstu saņemšanu, pašvaldībām vairāk jāinformē iedzīvotāji par to, kā un kur iespējams pieteikties atbalstam.

Paredzēts, ka par šo atbalstu valdība lems otrdien. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti