Koalīcija vēl neizlemj par kandidatūru Latvijas Bankas prezidenta amatam; sarunas turpinās otrdien

Valdošā koalīcija vēl nav vienojusies par vienu kandidātu uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, un sarunas plānots turpināt otrdien.

Valdošā koalīcija uz Latvijas Bankas prezidenta amatu turpina apspriest bankas padomes locekļa Mārtiņa Kazāka un Apvienoto Arābu Emirātu Centrālās bankas padomnieka Ulda Cērpa kandidatūras, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes apliecināja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Sarunas par šo tēmu turpināsies otrdien, kad paredzēts pieņemt lēmumu par vienu kandidatūru, kuru tad arī oficiāli izvirzīs 10 deputāti.

Krišjānis Kariņš: Par Latvijas Bankas vadītāja amata kandidātiemJānis Kincis

  “No dažādām frakcijām izskanējuši ļoti labi argumenti par labu vienam vai otram kandidātam”, šis ir sarežģīts process, un “vēl paies nedaudz lauciņš, kad mēs varēsim vienoties par vienu kandidātu,” sacīja Kariņš.

  “Es domāju, ka mēs to arī panāksim, bet process vēl turpināsies rītdien,” piebilda premjers.

  Vienlaikus Jaunā Konservatīvā partija (JKP) pirmdien nākusi klajā ar tēzi, ka uz bankas prezidenta amatu vajadzēja rīkot starptautisku konkursu. JKP frakcija lēmumu par to, kuru kandidatūru atbalstīt, plāno pieņemt pirmdien vakarā.

  JKP frakcijas vadītāja Juta Strīķe skaidroja, ka JKP uzskata – nozīmīgiem amatiem ar starptautisko svaru nepieciešami starptautiskie konkursi, tas būtu labākais veids, kā izvēlēties labāko kandidātu. Šobrīd procedūra nav skaidra – kurš piesakās pats, kuru izvirza partijas, norādīja Strīķe. 

  Juta Strīķe: Par Latvijas Bankas vadītāja amata kandidātiemJānis Kincis

   Kurš politiskais spēks atbalsta kuru pretendentu, atklāts netiek.

   Tomēr, lai arī laika diskutēt atlicis pavisam maz, valdības partijas nepieļauj, ka uz balsojumu Saeimā varētu tikt virzīti abi kandidāti.

   “Mums ir ļoti svarīgi, lai šis kandidāts, kas tiks virzīts no koalīcijas, tiktu izšķirts ar koalīcijas balsīm, un, ja opozīcijā kāda partija vēlēsies piebiedroties, tas būs iespējams, bet tā nebūs izšķirošā balss,” skaidroja Nacionālās apvienības valdes loceklis Roberts Zīle.

   Ja izdosies pieņemt lēmumu par vienu kandidatūru, to izvirzīs oficiāli un pēc tam to apspriedīs Saeimas Budžeta, finanšu (nodokļu) komisijā.

   Ja šis scenārijs piepildīsies, Saeimā balsojums par nākamo Latvijas Bankas prezidentu varētu būt 12. decembrī.

   KONTEKSTS:

   Saeimas Prezidijs un Frakciju padome līdz 3. decembrim pagarināja kandidātu izvirzīšanas laiku Latvijas Bankas prezidenta amatam. Pagarinājums dod papildu laiku koalīcijai turpināt sarunas par piemērotāko kandidātu uz šo posteni. 

   Apspriesto  amata kandidātu vidū  sākotnēji bija Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks, Fiskālās disciplīnas padomes locekle Inna Šteinbuka, bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Uldis Cērps un "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

   Latvijas Bankas pašreizējā prezidenta Ilmāra Rimšēviča amata pilnvaru termiņš beidzas jau pēc nepilnām trim nedēļām - 21. decembrī.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Ekonomika
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti