«Karavela» saņem Krievijas atļauju šprotu ievešanai, bet nākamgad izmantot to neplāno

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Krievijas veterinārais un fitosanitārais uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” atcēlis ierobežojumu Latvijas uzņēmuma “Karavela” zivju produkcijas importam uz Krieviju. Tikmēr pašā uzņēmumā aģentūrai LETA norāda, ka ierobežojuma atcelšana "Karavelas" nākamā gada plānus būtiski nemainīs.

“Rosseļhoznadzor” paziņojumā norādīts, ka izskatīti materiāli no pārbaudēm Igaunijas un Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos, kā arī esot ņemti vērā veiktie uzlabojumi. Pēc pārbaudes dienests atzina par iespējamu no 2017.gada 15.decembra atcelt iepriekš noteikto importa ierobežojumu diviem uzņēmumiem: “Karavelai” un Igaunijas uzņēmumam “DGM Shipping AS”.

Lemt par iespējamu importa ierobežojumu atcelšanu citiem uzņēmumiem “Rosseļhoznadzor” esot gatavs, saņemot Latvijas un Igaunijas kompetento iestāžu “materiālus par pārkāpumu novēršanu”.

Savukārt "Karavelas" līdzīpašnieks un mārketinga direktors Jānis Endele aģentūrai LETA pastāstīja, ka uzņēmums jau esot izveidojis nākamā gada budžetu, paredzot, kurās valstīs nākamā gada pirmajā pusē realizēs produkciju un cik lieli būs konkrētu produktu ražošanas apmēri.

"Mūsu budžets ir pieņemts neatkarīgi no Krievijas lēmuma, un tas neparedz kaut vienu konservu bundžu pārdot Krievijā,

jo par attiecīgo lēmumu uzzinājām tikai piektdien," teica "Karavela" līdzīpašnieks, piebilstot, ka "Rosseļhoznadzor" lēmums "Karavelai" ir priecīgs, bet negaidīts notikums.

Endele sacīja, ka "Karavela" mēģinās atsākt eksportu uz Krieviju, taču tas prasīs ilgāku laiku. "Karavelai" no sākuma jāiepazīstas ar attiecīgo Krievijas dienestu dokumentāciju, kā arī jāveic tirgus izpēte, lai varētu pateikt, kāda veida produkciju Krievijā varētu realizēt. "Tirgus Krievijā pa šiem gadiem ir mainījies. (..) Pirmkārt, iedzīvotāju ienākumu līmenis Krievijā ir ļoti sarucis. Otrkārt, zivrūpniecības industrija Krievijā šos divus gadus nav zemē nometusi, bet attīstījusies - ir uzbūvētas ražotnes, kurās tiek ražoti Latvijā ražotajai produkcijai pietuvināti produkti. Līdz ar to mūsu produktus viņi ir aizstājuši ar citiem. Situācija ir jāizvērtē," teica "Karavelas" līdzīpašnieks.

Viņš piebilda, ka tāpat jāiepazīstas ar aktuālajām prasībām attiecībā uz produkcijas realizāciju Krievijā. "Domāju, ka pa šiem gadiem ir mainījušies regulējumi, prasības attiecībā uz produkcijas marķējumu utt. Sortiments, kuru mēs agrāk realizējām Krievijā, visticamāk, tur vairs nav interesants. Tad mums pašiem ir jāizlemj, ko mēs darīsim - vai mēs strādāsim tur ar savu preču zīmi, vai klientu preču zīmi. Jātiek skaidrībā, kāds ir šobrīd Krievijā aktuālais sortiments," teica Endele. Viņš piebilda, ka uzņēmums februārī piedalīsies lielākajā Krievijas pārtikas un dzērienu izstādē "Prodexpo", kur prezentēs savus jaunus produktus. Pozitīvi vērtējams, ka labās attiecības ar partneriem Krievijā gadu gaitā nav zaudētas.

Uzņēmuma pārstāvis arī nevarēja pateikt, kādēļ starp visiem nozares uzņēmumiem Latvijā tieši "Karavelas" ražotās zivju produkcijas importam ir atcelti ierobežojumi.

Vienlaikus Endele pauda cerību, ka arī citiem Latvijas zivrūpniecības nozares uzņēmumiem pēc laika varētu pavērties eksporta iespējas Krievijā.

LETA jau ziņoja, ka pirmdien, 18.decembrī izplatītajā Krievijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta "Rosseļhoznadzor" paziņojumā teikts, ka no 15.decembra "Rosseļhoznadzor" ir atcēlis ierobežojumus Latvijas uzņēmuma "Karavela" ražotās zivju produkcijas importam. Tāpat ierobežojumi atcelti arī Igaunijas uzņēmuma "DGM Shipping AS" ražotās zivju produkcijas importam.

Iepriekš jau vēstīts, ka "Rosseļhoznadzor" nedēļu ilgā inspekcija Latvijas uzņēmumos noslēdzās 2016.gada 1.jūlijā. Tās laikā Krievijas veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta inspektoru grupa pārbaudīja uzņēmumus "Karavela", "Baņķis", "Unda", "Sabiedrība IMS" un "Gamma-A", lai pārliecinātos par to atbilstību Eirāzijas ekonomiskās savienības valstu, tostarp Krievijas, prasībām.

Krievija 2015.gada jūnijā noteica ierobežojumus visas Latvijā ražotās zivju produkcijas ievešanai, skaidrojot šo lēmumu ar pārkāpumiem, kas konstatēti Krievijas pārtikas uzraudzības inspekciju laikā Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti