Kafijai varētu vairs nepiemērot akcīzes nodokli

Finanšu ministrijā (FM) pašlaik tiek vērtēta iespēja atteikties no akcīzes nodokļa piemērošanas kafijai, to intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība).

Oficiāli pārdotais kafijas apjoms Latvijā ir "daudz, daudz" mazāks nekā tas, kas valstī reāli tiek patērēts. Šajā segmentā ir ļoti liels ēnu ekonomikas īpatsvars, teica ministre Reizniece-Ozola.

"Šobrīd mēs ļoti rūpīgi vērtējam, vai nebūtu lietderīgi vispār atcelt akcīzes nodokli kafijai. Ja vien mēs tādā veidā varētu motivēt legalizēt kafijas pārdošanu, tas būtu liels solis uz priekšu," teica ministre.

Pašlaik jebkura veida kafijai akcīzes nodoklis ir 142,2 eiro par 100 kilogramiem jeb nepilni 1,5 eiro par kilogramu, liecina likums par akcīzes nodokli.

Jau ziņots, ka pirms pāris gadiem kafijas tirgus Latvijā bija Konkurences padomes (KP) redzeslokā. Konkurences uzraugs secināja - lai gan dažādiem zīmoliem situācija atšķiras, vidēji kafijas cena Latvijā ir augstāka nekā Lietuvā, bet zemāka nekā Igaunijā.

KP norādīja, ka Latvijas kafijas cenu ietekmē salīdzinoši augstais akcīzes nodoklis, kas ir 1,42 eiro par kilogramu kafijas. Vienlaikus Igaunijā šāda nodokļa nav, tomēr cenas mēdz būt augstākas.

2 komentāri
Sandis Gustins
Būtu labāk alkoholam un tabakai atcēluši nodokli.!!!!!
Anonīms lietotājs 17916
Labdien! Kafijas izvele,protams,ir liela,un visu to cilvekam nav iespejams izbaudit.Es nezinu kur parasts cilveks var nopirkt garsigu kafiju,- tadu,kada bija padomju laikos,kad smarzoja viss transports,ja kadam soma bija kafija.Tagad,tas,ko perku veikalos nesmarzo ne soma,ne kruze - nekur! Mes to saucam par kudru,kautgan ari kudrai ir sava smarza.Gribetos zinat kadu kafiju dzer ministres kundze!? Veikalos noperkamo,ari pa velti buutu riebigi dzert.Bet kas atliek parastam pensionaram?Jakluse un jadadzivo.....
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti