Jūrmalā siltumenerģijas tarifs pieaugs par 6,7% 

Šī gada 1. jūlijā spēkā stāsies jauns SIA "Jūrmalas siltums" siltumenerģijas tarifs. Tas būs 87,11 eiro megavatstundā (eiro/MWh) jeb par 6,7% augstāks, salīdzinot ar šobrīd piemēroto, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

No 2022. gada 1. maija "Jūrmalas siltums" piemēro pašas noteikto siltumenerģijas tarifu 81,64 eiro/MWh. Šāda veida tarifu komersants iesniedz SPRK izvērtēšanai, ja mainās iepirktās siltumenerģijas izmaksas un/vai kurināmā cena līdz ar jaunu kurināmā līguma noslēgšanu.

Apstiprinātais tarifs ir uzņēmuma pilnais tarifu projekts, ko izvērtēšanai komersanti iesniedz, ja ir būtiskas piegādātā siltuma apjoma vai ar pakalpojuma nodrošināšanu saistītas izmaksu izmaiņas. "Jūrmalas siltums" nedaudz vairāk par pusi no lietotājiem nodotā siltuma ražo, izmantojot šķeldu, bet pārējo – dabasgāzi. Papildus kurināmā cenu izmaiņām, nosakot gala tarifu, tika ņemts vērā gan lietotājiem nodotā apjoma, gan siltuma zudumu samazinājums, gan arī izmaksu izmaiņas vairākās citās izmaksu pozīcijās, tostarp izmaksu pieaugumu, kas saistīts ar jaunu pamatlīdzekļu nodošanu ekspluatācijā.

Salīdzinot ar sākotnēji iesniegto tarifu projektu, komersantam būtiski pieaugušas mainīgās izmaksas, kas lielākoties ir kurināmā cenas izmaiņu dēļ. Vairākas izmaksas komersantam arī samazinājās, piemēram, iekārtu remontu un uzturēšanas izmaksas, darba samaksa un peļņa. Tomēr, lai arī daļa izmaksu samazinājās, kopējās "Jūrmalas siltuma" izmaksas pieaugušas vairāk nekā 1 miljona eiro apmērā.

Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu "Jūrmalas siltums" iesniedza SPRK 2021. gada 15. oktobrī. SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu uzņēmuma siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

SPRK vienlaikus atzīmēja: ņemot vērā, ka līdz ar šā gada 1. maiju beidzies valsts noteiktais atbalsts siltumapgādes maksājumiem mājsaimniecībām, SPRK aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt sev piemērotāko risinājumu pakalpojuma saņemšanai. SPRK atgādināja, ka lietotājiem ir iespēja atteikties no pakalpojumiem, piemēram, siltumapgādes vai karstā ūdens nodrošināšanas arī īstermiņā. Proti, daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem sadarbībā ar apsaimniekotāju ir iespēja koriģēt pakalpojuma patēriņu, tādējādi par pakalpojumu maksājot kopumā mazāk.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt