Jūrmalā, Ikšķilē un Valmierā samazināsies siltumenerģijas tarifi

Jūrmalā un Ikšķilē no šā gada 1. marta tarifi samazināsies siltumenerģijas tarifi, bet Valmierā – jau no šā gada 15. februāra. Tā lēmusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), izvērtējot SIA "Jūrmalas siltums", SIA "Ikšķiles māja" un SIA "Valmieras ūdens" siltumenerģijas gala tarifus, informēja SPRK.

Jūrmalā tarifs saruks par 33,8%

Siltumenerģijas tarifs Jūrmalā no šā gada 1. marta būs 149,35 eiro par megavatstundu (MWh) līdzšinējo 225,62 eiro/MWh vietā jeb par 33,8% zemāks. Jaunais tarifs būs spēkā līdz šā gada 30. jūnijam, bet no šā gada 1. jūlija tarifs būs vēl nedaudz zemāks – 148,49 eiro/MWh.

SPRK skaidroja, ka tarifa samazinājums saistīts ar jauna dabasgāzes piegādes līguma slēgšanu brīdī, kad cena tirgū ir zemāka par līdzšinēji tarifā piemēroto.

Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 77,7%.

Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 108,68 eiro/MWh.

Ikšķilē tarifs par 3,4% zemāks

No 1. marta lietotājiem Ikšķilē siltumenerģijas tarifs būs 196,45 eiro/MWh jeb par 3,4% zemāks, salīdzinot ar esošo tarifu.

Tarifa samazinājums saistīts ar dabasgāzes cenas samazināšanos biržā. SIA "Ikšķiles māja" gadījumā šis ir ceturtais tarifa samazinājums, kopš tirgū vērojamas salīdzinoši straujas dabasgāzes cenu izmaiņas. Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 91,4%.

Lietotāji turpinās saņemt valsts atbalstu, jo tarifa apmērs pārsniedz valstī noteikto augstāko atbalsta slieksni 150 eiro/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 113,65 eiro/MWh.

 Valmierā tarifs samazināsies par 5%

No 15. februāra siltumenerģijas tarifs Valmierā samazināsies par 5% un būs 131,25 eiro/MWh. Tarifa samazinājums saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu kritumu.

Komersants siltumenerģiju iepērk no trim siltumenerģijas ražotājiem, tostarp AS "Valmieras piens", kam SPRK apstiprinājusi par 18,6% zemāku siltumenerģijas ražošanas tarifu – 169,67 eiro/MWh. Komersanta tarifā iekļautās iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 91,4%.

Lietotāji turpinās saņemt valsts atbalstu, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 99,63 eiro/MWh.

SPRK norādīja, ka visiem minētajiem komersantiem ir SPRK piešķirta atļauja, ko komersants izmanto brīdī, ja mainās kurināmā, iepirktās siltumenerģijas vai pārdotās elektroenerģijas cena, pārējām izmaksām saglabājoties nemainīgām. Līdz ar to gada laikā vienam komersantam tarifs var mainīties vairākkārtīgi – gan samazināties, gan palielināties – atkarībā no situācijas kurināmā tirgū.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 eiro/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 eiro/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro/MWh, valsts kompensē 90%.

Kopumā SPRK februāra sākumā izskatīšanā ir vairāk nekā 25 siltumapgādes tarifu projektu Latvijā. Līdz ar to februārī gaidāmas izmaiņas arī citu Latvijas pašvaldību teritorijās.

 Ar aktuālajiem siltumenerģijas tarifiem š.g. februārī var iepazīties interaktīvajā tarifu kartē.

 

Siltumenerģijas tarifus nosaka bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti