Janvārī rūpniecības produkcijas apjoms gada griezumā samazinājās par 9,8%

2023. gada janvārī, salīdzinot ar 2022. gada janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 9,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ražošanas apjoma kritums bija apstrādes rūpniecībā – par 6,1%, un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 20,8%. Arī elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 20,8%, samazinoties koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas apjomam un gāzes piegādei patērētājiem.

Ražošanas apjoms samazinājās poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 34,6%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 27,8%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā – par 21,9%, kā arī automobiļu, piekabju un puspiekabju (automobiļu detaļu un piederumu) ražošanā – par 9,1%.

Produkcijas apjoms saruka arī divās pēc īpatsvara lielākajās nozarēs: koksnes un koka izstrādājumu ražošanā un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas (attiecīgi par 4,7% un 14,2%).

Būtisks produkcijas apjoma kāpums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, bija iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas nozarē – par 48,9%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 43,4%  un elektrisko iekārtu ražošanā – par 11,3%.

2023. gada janvārī, salīdzinot ar 2022. gada decembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 3,3%. Ražošanas apjoma kritums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 32,7% un apstrādes rūpniecībā – par 1%, bet  ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – pieaugums par 4,3%.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.


2023. gada janvārī, salīdzinot ar 2022. gada janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 8,8%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 21,3% un eksportā – par 3,5% (tai skaitā eirozonā – par 5,3%, ārpus eirozonas – par 2%).

2023. gada janvārī, salīdzinot ar 2022. gada decembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem pieauga par 3,8%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 6,7% un eksportā – par 2,3% (tai skaitā eirozonā  –  par 7,2%, bet ārpus eirozonas bija kritums par 1,6%).

Statistikas pārvalde norāda, ka publicētie dati nākamajos mēnešos var tikt precizēti, ja tiks iegūta papildu informācija no uzņēmumiem.

Pērn Latvijas rūpniecības produkcijas apjoms salīdzinājumā ar 2021. gadu pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 0,8%. Produkcijas apjoms apstrādes rūpniecībā pieauga par 2,6%, bet elektroenerģijas un gāzes apgāde saruka par 11,5% un ieguves rūpniecība un karjeru izstrāde – par 0,7%.

Bet 2022. gada decembrī, salīdzinot ar 2021. gada decembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 9,6%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 19,8% un eksportā – par 4,7% (no tā ārpus eirozonas – par 11,7%, bet eirozonā kritums par 3,9%).

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti