Jāņiem pieder 9301 uzņēmums, bet Līgām – 836

Latvijā ir vairāk nekā 50 000 Jāņi un nepilni 11 000 Līgu, un šo abu latvisko vārdu īpašnieki gana bieži sastopami arī uzņēmumu īpašnieku un vadītāju rindās. Saskaņā ar aprēķiniem Jāņiem pieder 9301 uzņēmums, bet Līgām – 836, informē "Lursoft".

Kopumā uzņēmumu īpašnieku vidū atrodami 7860 Jāņi, bet Līgu ir desmit reižu mazāk. Tas ir loģiski, ņemot vērā, ka šī vārda īpašnieču ir daudz mazāk nekā Latvijā reģistrēto Jāņu, piebilst "Lursoft".

Tikmēr starp uzņēmumu vadītājiem Jāņu un Līgu ir mazāk nekā dalībnieku sarakstos.

"Lursoft" dati rāda, ka 670 Līgas ir atrodamas 815 uzņēmumu valdēs un padomēs, savukārt 6665 Jāņi vada kopskaitā 8926 uzņēmumus.

Interesanti, ka gana daudz Jāņu meklējami arī starp Latvijā reģistrēto uzņēmumu patiesajiem labuma guvējiem. Pēc "Lursoft" aprēķiniem, patiesos labuma guvējus atklājuši aptuveni 40 000 uzņēmumu, bet 5% no tiem ir Jāņi. Līgas kā uzņēmumu patiesās labuma guvējas norādītas desmit reizes retāk.

Izpētot uzņēmumus, kurus vada Līgas un Jāņi, redzams, ka gan vieni, gan otri ieņem amatus Latvijas TOP kompāniju valdēs un padomēs. Piemēram, no Jāņu un Līgu vadītajām kompānijām apgrozījuma ziņā vislielākais ir tirdzniecības uzņēmums SIA "Maxima Latvija", kura valdē kopš pagājušā gada februāra strādā Jānis Vanags. Uzņēmuma apgrozījums pērn pieaudzis līdz 776,62 miljoniem eiro, bet tā peļņa pēc nodokļu nomaksas veidojusi 21,92 miljoni eiro. Lielākais pelnītājs savukārt 2018. gadā bijis SIA "TET", kura padomē ir divi Jāņi – Jānis Brazovskis un Jānis Grēviņš. IKT nozares uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem pagājušajā gadā pieaugusi līdz 40,61 miljoniem eiro.

"Lursoft" izpētījis, ka Latvijā šobrīd reģistrēti 19 uzņēmumi, kuru nosaukumā ietilpst vārds "Līgo",

no kuriem lielākais ir Vintera Jelgavas rajona zemnieku saimniecība “Līgo”. Pērn saimniecība apsaimniekojusi 1,38 tūkstošus hektārus lauksaimniecībā izmantojamās zemes Elejas, Vilces un Lielplatones pagastos un audzējusi gan ziemas kviešus, gan ziemas rapsi, pupas, zirņus, cukurbietes un arī kukurūzu zaļbarībai un skābbarībai. Motosportistam Jānim Vinteram piederošā saimniecība 2018.gadā apgrozījusi 3,86 miljonus eiro, pēc nodokļu nomaksas nopelnot 1,47 miljonus eiro. Saimniecība pagājušajā gadā bijusi darba devēja 45 darbiniekiem.

Turpat uz pēdām Vintera saimniecībai min Engures nozares mežizstrādes uzņēmums  SIA “Līgo Auto”, kas līdztekus savai pamatdarbībai veic arī kokmateriālu pārvadājumus un sniedz automašīnu remonta pakalpojumus. Pirms desmit gadiem reģistrētais uzņēmums pēdējā gada laikā spējis dubultot savu apgrozījumu, un tas 2018. gadā sasniedzis 3,54 miljonus eiro, bet peļņa pieaugusi pat četras reizes. Pērn pēc nodokļu nomaksas tā sasniegusi 333 230 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt