Ilūkstē siltumenerģijas tarifs no 1. marta pieaugs par 20,8%

Ar 2022. gada 1. martu SIA "EcoHeatPro" spēkā stāsies jauns siltumenerģijas tarifs, ko pirmo reizi izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Ilūkstē būs par 20,8% lielāks – 56,74 eiro/MWh, salīdzinot ar pašlaik piemērojamo 2012. gada tarifu, informēja SPRK.

SIA "EcoHeatPro" pašlaik piemēro 2012. gada deleģēšanas līgumā noteikto siltumenerģijas tarifu – 46,96 eiro/MWh.

Spēkā stājoties SPRK apstiprinātajam tarifam, komersants Ilūkstē turpmāk sniegs siltumenerģijas pakalpojumu par regulētu tarifu.

Siltumenerģijas tarifs – 56,74 eiro /MWh būs spēkā līdz šā gada 30. aprīlim, bet no šā gada 1. maija tas būs augstāks – 57,11 eiro/MWh.

Gaidāmos divus mēnešus siltumenerģijas tarifs būs zemāks par piemērojamo no 1. maija, jo tarifā iekļautas zemākas elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma izmaksas, pateicoties valsts sniegtajam atbalstam līdz šā gada 30. aprīlim, skaidroja SPRK.

Kopējo siltumenerģijas tarifa pieaugumu ietekmējis kurināmā (šķeldas) izmaksas, iekārtu un remontu uzturēšanas izmaksas, kā arī pamatlīdzekļu nolietojums un citu izmaksu izmaiņas.

Neskatoties uz izmaksu kāpumu, komersants šajā darbības laikā ir nodrošinājis optimizēšanas pasākumus, kuru rezultātā siltumenerģijas zudumus siltumapgādes sistēmā plānots samazināt līdz 11,9%.

Līdz ar jaunā tarifa apstiprināšanu SPRK izdeva atļauju SIA "EcoHeatPro" pašai noteikt siltumenerģijas tarifus. Tas nozīmē, ka kurināmā cenas izmaiņu gadījumā komersantam būs iespēja savlaicīgāk reaģēt un noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

Savukārt gadījumā, ja šo izmaiņu rezultātā tarifs samazinās, komersantiem būs pienākums noteikt zemāku tarifu.

Tarifu projektu SIA "EcoHeatPro" SPRK iesniedza 2021. gada 2. jūnijā, pamatojoties uz to, ka komersantam ir izsniegta SPRK licence sniegt regulētu siltumenerģijas pakalpojumu par SPRK apstiprinātiem tarifiem. Priekšlikumi un ieteikumi ne SPRK, ne SIA "EcoHeatPro" netika saņemti.

 

Izvērtēšanas laikā SPRK saņēma papildu informāciju un precizējumus tarifa projekta aprēķinā, tai skaitā aktualizējot kurināmā iepirkuma izmaksas. Komersantam precizējot daļu no izmaksām, aprēķinātais siltumenerģijas tarifs palielinājās par 2,10 eiro/MWh, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto.

SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA "EcoHeatPro" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

Kopumā SPRK šobrīd izskatīšanā ir 12 siltumapgādes tarifu projekti Latvijā. Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt