IIN ieņēmumi pašvaldību budžetos par 5% pārsnieguši šī gada prognozi

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumi 2021. gadā pašvaldību budžetos bijuši par 65,5 miljoniem eiro jeb par 5% lielāki, nekā plānots, atsaucoties uz Valsts kases datiem šī gada 27. decembrī, informēja Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS).

Saskaņā ar 2020. gada LPS un Ministru kabineta vienošanās un domstarpību protokolā fiksēto  ieņēmumi no IIN pašvaldību budžetos šogad tika prognozēti 1,33 miljardu eiro apmērā. Tāpat vienošanās paredzēja, ka pašvaldībām tiek garantēti IIN ieņēmumi 100% apmērā no plānotās prognozes, ievērojot šādu sadalījumu pa ceturkšņiem: pirmajā ceturksnī – 22%, otrajā ceturksnī – 24%, trešajā ceturksnī– 26%, ceturtajā ceturksnī – 28%. 

Tikmēr Valsts kases apkopotā informācija liecina, ka uz šī gada 27. decembri pašvaldību budžetā no IIN ir ieskaitīti 1,39 miljardi eiro, kas ir par 4,9% vairāk, nekā 2020. gadā tika prognozēts. 

Arī nākamajā gadā visas pašvaldības saņems kopumā vismaz 1,39 miljardus eiro no IIN ieņēmumiem – to paredz šī gada rudenī parakstītais Ministru kabineta un LPS vienošanās un domstarpību protokols. 

Saglabājot pašreizējo iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) proporciju 75% pašvaldībām, bet 25% valstij, pašvaldībām kopējais ieņēmumu pēc izlīdzināšanas pieaugums 2022. gadā tiek prognozēts 52,3 miljonu eiro jeb 3,1% apmērā attiecībā pret 2021. gadu. 

Lai atbalstītu pašvaldības, kurās ir zemākie izlīdzinātie ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju (līdz 800 eiro) un ar mazāko ieņēmumu pieaugumu (zem 3,1%), LPS un Finanšu ministrija vienojās par priekšlikumu sagatavošanu papildu finansējuma piešķiršanai.

"Ieņēmumi no IIN veido nozīmīgu daļu pašvaldību budžetā – šī nauda tālāk tiek ieguldīta pašvaldībai būtiskās funkcijās, teritorijas attīstībā, kā arī kopējai iedzīvotāju labklājības veicināšanai. Lai arī ik gadu turpinām diskusijas par nepieciešamību palielināt pašvaldību budžetā ieskaitāmo IIN daļu, LPS un Finanšu ministrija ir vienojušās, ka valsts no savas puses apņemas pašvaldībām garantēt IIN ieņēmumus 100% apmērā no plānotās prognozes, tādējādi nodrošinot sabalansētu naudas plūsmu visām pašvaldībām," norādīja LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt