De Facto

Valsts degvielas rezerves uztic skandāliem apvītai firmai

De Facto

Starp lielāko elektrības subsīdiju saņēmējiem - daudz ārvalstu kompāniju

Iestrēgusi «godīgo» taksometru skaitītāju ieviešana

Iestrēgusi «godīgo taksometru» skaitītāju ieviešana

Taksometru vadītāji, kuriem jau kopš 15. oktobra bija jānomaina taksometru skaitītāji, turpina vilkt procesu, vēsta LTV raidījums “De facto”, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienestu (VID).

VID nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine intervijā LTV skaidro, ka daudzi taksometru vadītāji nepilda norunu, kas nodrošinātu “saudzējošo režīmu” skaitītāju ieviešanā: “Nekas nenotiek, mēs dzirdam dažādas baumas, ka neviens netaisās neko mainīt, gaida kaut kādus brīnum, kaut kādus citus skaitītājus, varbūt labvēlīgākus”.

Latvijas Televīzija atgādina, ka VID šogad lika nomainīt skaitītājus – pret tādiem, kas ir no jauna sertificēti, un ir secināts – ar tiem nav iespējams manipulēt.

Pagaidām pārbaudi izgājis tikai viens Austrijā ražots skaitītājs un taksometru vadītāji sūdzējušies, ka nav izvēles un nebija laika tiem sakrāt naudu.

Oktobra sākumā uz Valsts ieņēmumu dienestu devās kādas taksometru organizācijas pārstāvji – sarīkoja vērienīgu piketu pie VID ēkas un vēl pirms saulrieta tika pie sarunas ar vadību. Bija panākts arī kompromiss – vadītājiem deva iespēju skaitītājus ierīkot vēlāk, bet saskaņojot grafiku.

Pašlaik akreditācijai iesniegti vēl divi skaitītāju modeļi – vienu no tiem piedāvājusi uzņēmēja Genādija Aksjonova firma, citu – uzņēmēji, kurus pirms diviem gadiem LTV  raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” eksperimenta laikā kāds Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis pieminējis kā iespējamos “skaitītāju griešanas” speciālistus. Šī firma (SIA “Mikom”) nu jau atzīta par maksātnespējīgu, īpašnieki atvēruši jaunu tajā pašā adresē – SIA “MTS Service”. “De facto” ir zināms, ka skaitītājs, ko uzņēmums ir iesniedzis sertifikācijai, pieļauj čeka anulēšanu pēc brauciena – formāli normatīvie akti to pieļauj, un pagaidām Valsts ieņēmumu dienests domā, vai nepieciešams tos precizēt.

Iespējamo manipulāciju dēļ ar skaitītājiem Valsts kasei secen iet tieši pievienotās vērtības nodoklis. Pēdējo divu gadu laikā šī nodokļa ieņēmumi no taksometru nozares ir sarukuši par trešdaļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti