Hakatona uzvarētāji sākuši «Shield48» sejas vairogu eksportu

Ārkārtas sejas vairogi kļuvuši jau par Latvijas eksporta preci. "Baltic 3D" zīmols "Shield48" ir viens no piemēriem tam, kā iespējams ātri pielāgoties ārkārtas situācijai un radīt produktu, kas ir noderīgs sabiedrībai konkrētajā situācijā.

Ideja par sejas aizsargu izgatavošanu ar 3D printeru palīdzību uzvarēja arī virtuāli notikušajā hakatonā "HackForce", kura dalībnieki radīja idejas un risinājumus Covid-19 krīzes mazināšanai.

Hakatona uzvarētāji sākuši ražoto sejas vairogu eksportu
00:00 / 04:40
Lejuplādēt
Zīmola "Shield48" pārstāvis, "Baltic 3D" līdzīpašnieks Didzis Dejus stāstīja, ka Covid-19 epidēmijas sākumā uzņēmumam bija jāsaražo un desmit dienu laikā jāpiegādā 10 000 sejas vairogi 32 Latvijas slimnīcām un teju 1250 ģimenes ārstu praksēm visā Latvijā. Līdz šim saražoti un piegādāti vairāk nekā 20 000 sejas vairogu.

 

Pēc Dejus stāstītā, sākotnēji uzņēmums spējis dienā saražot dažus simtus sejas vairogu, taču ražošana pilnveidota un vēlāk uzņēmums spēja saražot vairākus tūkstošus vairogu.

"Mēs esam ražošanas procesu pilnveidojuši tiktāl, ka mēs jau varam ražot 15 000 sejas vairogus dienā, un mēs esam šobrīd uzsākuši jau eksportu," klāstīja uzņēmējs.

Pēc viņa teiktā, sejas vairogu eksports sākts uz Nīderlandi, Vāciju, Lielbritāniju, Igauniju un Somiju. Pieprasījums esot no dažiem desmitiem valstu, piemēram, Austrālijas, Filipīnām, ASV, Kanādas, Dienvidāfrikas Republikas.

Pēc Dejus domām, individuālie aizsardzības līdzekļi ir un būs deficīta prece. "Tas, kas šobrīd notiek – desmitiem valstu joprojām intensīvi meklē, kur tās var iegādāties individuālos aizsardzības līdzekļus un nevis miljonus kaut kad pēc nedēļas, bet kaut vai tūkstošus rīt un parīt," klāstīja uzņēmējs.

Uzņēmējs sacīja, ka sejas vairogs kļūs par "rītdienas darba vides neatņemamu sastāvdaļu". No ārvalstu pieprasījuma redzams, ka ir vēlme ar sejas vairogiem apgādāt nevis slimnīcas, bet gan nodrošināt drošāku atgriešanos darba vidē.  

"Baltic 3D" līdzīpašnieks sacīja, ka sejas vairogu ražošana tagad nebūtu iespējama, ja septiņu gadu laikā nebūtu izveidots 3D printēšanas centrs, nebūtu zinoša un profesionāla komanda. "Tā otrā lieta – ir skaidrs, ka šis bija kaut kādā mērā tāds azarts," piebilda Dejus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti