Gulbenes novadā vējš sabojājis mežaudzes aptuveni 100 hektāru kopplatībā

Ceturtdien Gulbenes novadā stiprais vējš sabojājis mežaudzes aptuveni 100 hektāru kopplatībā, liecina AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) publiskotā informācija.

Ceturtdienas rītā Austrumvidzemes reģionā spēcīgās vēja brāzmas radīja būtiskus postījumus mežā.

Lielākie postījumi konstatēti Gulbenes novadā, kur bojātas mežaudzes apmēram 100 hektāru kopplatībā. LVM darbinieki pašlaik apseko teritoriju ar dronu palīdzību.

LVM apgrozījums 2020. gadā bija 350 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa pirms uzņēmuma ienākuma nodokļa nomaksas bija 75,7 miljoni eiro.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.

Jau ziņots, ka kopumā saistībā ar stiprā vēja izraisītajiem postījumiem aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis 87 izsaukumus un lielākoties no lūzušiem kokiem bija jāatbrīvo ceļa braucamā daļa. Astoņos gadījumos koki bija uzkrituši uz ēkām, tostarp dzīvojamajām mājām, pirtīm, saimniecības ēkām.

Visvairāk izsaukumu saistībā ar vēja postījumiem bija Vidzemes pusē – 32, Latgalē šādu izsaukumu bija 20, Rīgā un Pierīgā 19. Zemgalē glābējiem bija 16 izsaukumi, kas saistīti ar stiprā vēja un negaisa nodarītajiem postījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti