«Gemius»: 2022. gadā piecas apmeklētākās interneta vietnes – ar skaitliski līdzīgām auditorijām

Pagājušā gada interneta vietņu tops datos par apmeklējumu no visām ierīcēm kopā bijis mainīgs – atsevišķos mēnešos uzrādot skaitliski līdzīgas auditorijas, topa vietnes pirmā piecinieka ietvaros aktīvi mainījušās pozīcijām, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma "Gemius" publicētais 2022. gada "Audience" TOP 20 vietņu apskats.

Apmeklējumā no visām ierīcēm – datoriem, viedtālruņiem un planšetdatoriem – kopumā pagājušā gada apmeklētāko interneta vietņu TOP 20 pirmā piecinieka vietnes gada garumā aktīvi mainījušās pozīcijām no otrās līdz piektajai vietai, gada noslēgumā vietām samainoties arī topa līderiem. Teju visa 2022. gada garumā, izņemot gada pēdējo mēnesi, līdera pozīcijā noturējās ziņu portāls "Delfi.lv", kas gada griezumā lielāko auditoriju no visām ierīcēm kopā sasniedza pērnā gada oktobrī – 901 000 lietotāji, bet janvārī iesākot gadu ar 833 000 lietotājiem.

Tikmēr deviņus gada mēnešus saglabājot otro pozīciju topā, vien februārī un augustā nokrītot uz trešo vietu kopējās statistikas topā, gadu līdera pozīcijā noslēdza vietne "Inbox.lv" ar gada garumā lielāko apmeklējumu – 873 000 lietotājiem no visām ierīcēm kopā.

Par trešo līdz piekto vietu visa gada garumā cīnījās pat piecas vietnes – "Tvnet.lv", "Jauns.lv", LSM.lv, LA.lv un TV3.lv.

Visvairāk lietotāju – 799 000 – sasniedzot pagājušā gada augustā un otrreiz pēc februāra ieņemot otro pozīciju topā, portāls "Tvnet.lv" janvārī, martā, jūlijā un septembrī bija trešā apmeklētākā vietne, bet aprīlī, jūnijā un gada pēdējos trīs mēnešos topā ieņēma ceturto vietu.

Tikmēr sešus mēnešus pērn trešā populārākā vietne bija portāls "Jauns.lv", kas gadu noslēdza ar 759 000 lietotājiem, sasniedzot gada griezumā lielāko vietnes auditoriju. Gadu iesākot ceturtajā pozīcijā, ko saglabāja arī martā, jūlijā, augustā un septembrī, kopējā auditorija kopš janvāra pieaugusi par 53 000 lietotājiem.

Kara sākums Ukrainā iezīmēja auditorijas pieaugumus februārī un martā vairākām topa ziņu vietnēm. Janvāri iesākot piektajā pozīcijā, bet gadu noslēdzot septītajā, savu lielāko auditoriju gada griezumā sabiedrisko mediju ziņu portāls LSM.lv sasniedza februārī – 731 000 lasītāju no visām ierīcēm kopā, kad pakāpās uz ceturto vietu topā, taču piecus mēnešus pērn portāls bija sestais apmeklētākais.

Vietne LA.lv gada griezumā lielāko auditoriju sasniedza pērnā gada martā – 667 000 lietotāji – un gadu iesāka sestajā pozīcijā, gada vidū pakāpās uz piekto pozīciju, bet atsevišķos mēnešos bija septītajā vietā. Arī portāls NRA.lv visvairāk lasītāju sasniedza pagājušā gada martā, kad to apmeklēja 640 000 lasītāju. Pārsvarā ieņemot astoto pozīciju starp vietnēm, janvārī, martā un jūnijā NRA.lv pakāpās uz septīto vietu, bet gadu noslēdza kā devītais populārākais portāls.

Uzrādot pakāpenisku lietotāju pieaugumu ik mēnesi no maija līdz augustam, kā arī no oktobra līdz decembrim, savu lielāko auditoriju ziņu vietne "Apollo.lv" sasniedza 2022. gada februārī – 592 000 lasītāju no visām ierīcēm kopā, visu gadu starp topa vietnēm ieņemot 8. līdz 10. pozīciju, bet februārī pakāpjoties uz 7. vietu topā. Starp topa vietnēm pagājušā gada lielāko auditorijas izaugsmi uzrādījis portāls TV3.lv. 2022. gadu vietne iesāka topa 9. pozīcijā ar 549 000 lietotājiem no visām ierīcēm kopā, bet noslēdza kā piektā populārākā vietne gan novembrī, gan decembrī, gada pēdējā mēnesī sasniedzot lielāko auditoriju gada garumā – 671 000 lietotāji.

Deviņus no divpadsmit gada mēnešiem topā ieņemot 10. vietu, maijā, jūnijā un oktobrī uz 9. pozīciju pakāpās vietne "Santa.lv", kas visvairāk lietotāju sasniedza pērn maijā, kad vietni apmeklēja 549 000 lasītāju. Savukārt nemainīgi 11. pozīcijā visu 2022. gadu bija portāls 1188.lv, kas liecina par stabilu vietnes aktualitāti tās auditorijai – no februāra līdz augustam portāls pakāpeniski sasniedza gada griezumā lielāko apmeklējumu – 479 000 lietotāji.

Bez jau nosauktajiem visu gadu topā bija vēl sešas vietnes:

  • tiesību aktu skaidrojumu portāls "LVportals.lv", kam gada veiksmīgākais mēnesis bija janvāris, kad vietni apmeklēja 333 000 lietotāji,
  • vietne "Spoki.lv", kas lielāko auditoriju sasniedza novembrī – 339 000 lietotāju no visām ierīcēm kopā,
  • portāls "Bb.lv", kam veiksmīgākais mēnesis pērn bija augusts ar 344 000 lietotājiem,
  • likumdošanas vietne "Likumi.lv" visvairāk lietotāju sasniedza novembrī – 283 000 lietotāji no visām ierīcēm,
  • meteoroloģijas portālam "Gismeteo.lv" vasaras mēneši, kā ierasts, bija apmeklējuma ziņā veiksmīgāki – jūlijā vietni apmeklēja 306 000 lietotāju,
  • vecāku portāls "Mammamuntetiem.lv" pērn visvairāk lietotāju sasniedza oktobrī – 227 000 lietotāji.

Janvārī, februārī, kā arī otrajā pusgadā starp topa vietnēm ierindojās arī reģionālais portāls "Liepajniekiem.lv", kā auditorija no septembra pakāpeniski auga, līdz sasniedza 226 000 lietotāju novembrī, kas ir gada griezumā augstākais rādītājs. Tikmēr kultūras un izklaides pasākumu biļešu iegādes vietne "Bilesuparadize.lv" Top 20 populārākajām vietnēm pievienojās aprīlī, maijā, jūnijā, jūlijā un decembrī, visvairāk lietotāju sasniedzot jūnijā, kad vietni apmeklēja 195 000 lietotāji. No septembra kopējās statistikas topa vietnēm pievienojās "Andelemandele.lv", decembrī sasniedzot lielāko apmeklējumu – 220 000 lietotāji.

 

"Gemius" norādīja, ka kopš 2022. gada sākuma mediju vidū pastāv dažādas pieejas, kā tehniski tiek risināts jautājums par personas datu apstrādi un sīkdatnēm. Mediji, kas šobrīd ievēro tā saukto "stingro" pieeju – "Inbox.lv", "Tvnet,lv", "Apollo.lv", "Spoki.lv", LSM.lv, "Bilesuparadize.lv" – datos zaudē nelielu daļu auditorijas. Ietekmētais datu apjoms, par ko nav iespējams iegūt informāciju auditorijas mērījumu nolūkiem, mēnesī ir vidēji 4–7% no portālu ikmēneša datu plūsmas (lapu skatījumiem). Šie lapu skatījumi tiek ieskaitīti datos par lapu skatījumiem, taču nav iespējams noteikt, cik procenti tas ir no katra portāla auditorijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti