Pusdiena

VARAM līdz vēlēšanām cer gūt likumdevēja atbalstu pudeļu depozīta sistēmas ieviešanai

Pusdiena

Krītas Vācijas kancleres Angelas Merkeles popularitāte

"Gaso" izsūtītās gāzes uzskaites kartītes mulsina iedzīvotājus

«Gaso» izsūtītās gāzes uzskaites kartītes mulsina iedzīvotājus

Daudzus iedzīvotājus, kas līdz šim bijuši "Latvijas gāzes" klienti, samulsinājušas jaunizveidotās akciju sabiedrības "Gaso" piesūtītās dabasgāzes patēriņa uzskaites kartītes. Šajās kartītēs norādīta gan dabasgāzes cena par kubikmetru, gan cena par kilovatstundu. Tas radījis neizpratni par to, cik īsti turpmāk būs jāmaksā par gāzi.

Kādreizējā dabasgāzes tirgus monopolista "Latvijas gāze" sadalīšana vēl turpinās. Nesen no "Latvijas gāzes" nodalītais gāzes sadales operators – AS "Gaso", kas turpmāk nodrošinās gāzes piegādi galalietotājiem, izsūtījusi klientiem jaunas dabasgāzes uzskaites kartītes. Daļa iedzīvotāju, kas šādas kartītes saņēmuši, ir neizpratnē par to, kam īsti turpmāk maksās par gāzi.

Iemeslus, kādēļ no "Gaso" saņemtas šādas vēstules, skaidro "Latvijas gāzes" runasvīrs Kaspars Upacieris: "Ir izveidota jauna kompānija "Gaso", kas pārņem visas "Latvijas gāzes" saistības, visu dabasgāzes sadales tīklu Latvijā. Enerģētikas likums prasa, lai šis uzņēmums veic arī patēriņa uzskaiti. Tieši tāpēc cilvēki saņem šīs dabasgāzes uzskaites kartītes no "Gaso", kas ir dabasgāzes apgādes sistēmas operators."

Vēl lielāku mulsumu iedzīvotājiem radījis tas, ka "Gaso" izsūtītajās vēstulēs norādīta gan dabasgāzes cena, kas jau ierasti tiek rēķināta par patērētajiem kubikmetriem, gan cena par kilovatstundām. Ne viens vien sapratis, ka turpmāk par gāzi būs jāmaksā vairāk.

Upacieris mierina: "To arī šobrīd prasa Enerģētikas likums, ka no kubikmetriem pāriet uz kilovatstundām. Kādu laiku, nepateikšu cik ilgi, būs šis rādījums kubikmetros. Tas tiek automātiski pārrēķināts kilovatstundās. Viss paliek pa vecam, tikai cilvēki turpmāk saņems šīs dabasgāzes uzskaites kartītes no "Gaso". Tālāk "Gaso" šos rādījumus ievadīs un nosūtīs tālāk tirgotājam, konkrētā gadījumā "Latvijas gāzei", kas savukārt piestādīs rēķinu."

Jāņem gan vērā, ka nākamā gada laikā plānots ieviest arī maksu par dabasgāzes pieslēgumu. Līdzīga sistēma jau darbojas elektroenerģijas tirgū. Tas, cik liela būs šī samaksa, šobrīd nav zināms, jo sarunas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju vēl turpinās.

5 komentāri
Jānis Vilnis
Kad es biju puisis jauns- pie galda bezdēt man bij kauns! Laiks kā ceļš ir aizvijies- tagad daudz kas mainījies! To teica UFO.
Anonīms lietotājs 17776
Kurš izdomāja no kubikmetriem pāriet uz kilovatstundām? Kam to vajag?! Par pieslēguma maksu runājot, saprotu, ka elektrībai skrien pēc katra vēja pūtiena vadus pārvilkt, bet gāzes sistēmu neviens nebraukā tik bieži skatīties - manai daudzdzīvokļu mājai neviens jau gadiem trubas nav aizticis... par ko maksāt tādā gadījumā?! Bet nu labi, jāskatās cik beigās prasīs. Bet ja par vienu patērēto kubikmetru būs jāmaksā vēl 1.50 EUR pieslēguma maksa, tad būs daudz sūdzību...
Anonīms lietotājs 18482
...maksu par dabasgāzes pieslēgumu... Vai to vajadzēs maksāt Krievijai? Jo Latvija pieņēma visu gatavu - mājās gāze jau bija ievilkta, skaitītāji uzlikti un viss darbojās. Agrāk maksājām abonentmaksu atsevišķi. Pēc tam to iekļāva gāzes cenā, jo gāziniekiem likās, ka cilvēki par daudz taupa gāzi, un viniem peļņā par maz miljonu. Tagad iekļauto abonenta maksu jau aizmirsuši, kuru mēs tomēr maksājam, un tādēļ papildus izfantazē pieslēguma maksu. Pēc laika arī to iekļaus gāzes cenā, un atkal domās, ko vēl jaunu varētu pieprasīt maksāt. Uz tā gāzes vada sēžot vienam otram vaigi par daudz resni palikuši, vajadzētu remdē savu apetīti.
Anonīms lietotājs 18792
Tātad Gaso uzvārīsies kā starpnieks rādījumu savākšanā un tālāknodošanā LG-ei, protams, apmaksāts starpnieks. Ar LG jau gadus 10 komunicēju elektroniski 1x gadā (ja nav tarifu maiņas) - saņemu e-pastu, ka jānodod kārtējais rādījums, ielogojos, aizpildu, viss. Pēc laika saņemu e-pastu ar 1 rēķinu par patērēto iepriekšējā periodā (gadā), abo maksu (ja nav iekļauta) avansā uz nākošo gadu, kopsummu apmaksāju caur i-banku, viss. Mans darbs ir 1x gadā apstrādāt 2us e-pastus, nekas vairāk. To pašu sagaidu arī no Gaso - ja jums vajag rādījumus, lūdzu, elektroniski, kā LG. Nekādas kartītes pastkastītēs, nekādas ikmēneša darbības, lai attaisnotu savu eksistenci un imitētu rosību! Labais piemērs ir Latvenergo viedie skaitītāji - beidzot man nav jākustina ne pirksts, lai pakalpojumu sniedzējs uzzinātu manu patēriņu un varētu izrakstīt rēķinu! Tas ir ceļš, kas ejams arī pārējiem - neapgrūtināt klientus ar regulārām, obligātām (papīru) darbībām, bet cienīt viņu laiku un pašiem kustināt smadz
Anonīms lietotājs 17979
...un elektrību vajadzētu mērīt litros!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti