Garantēto minimālo ienākumu plāno palielināt līdz 64 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No 2020. gada 1. janvāra garantēto minimālo ienākumu līmeni (GMI) plānots paaugstināt no līdzšinējiem 53 eiro līdz 64 eiro mēnesī uz vienu personu mājsaimniecībā. To paredz otrdien, 1. oktobrī, valdības sēdē pieņemtie Ministru kabineta grozījumi attiecīgajos noteikumos, informēja Labklājības ministrija.

Pabalsts GMI līmeņa nodrošināšanai ir galvenais atbalsts ienākuma veidā trūcīgām personām. Šis ir zemākais ienākuma atbalsta veids cilvēkiem, kuriem nav nekādu ienākumu vai tie ir ļoti zemi. GMI pabalsta apmēru trūcīgai ģimenei vai atsevišķi dzīvojošai personai aprēķina kā starpību starp noteikto GMI līmeni katram ģimenes loceklim un ģimenes kopējiem ienākumiem.

Vienošanās par GMI līmeņa paaugstināšanu no 2020. gada 1. janvāra tika panākta Labklājības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības ikgadējās sarunās šī gada maijā.

Prognozēts, ka 2020. gadā GMI pabalstu varētu saņemt aptuveni 24 tūkstoši cilvēku.

2018. gadā GMI pabalstu saņēma 20 878 personas jeb 1,1% no iedzīvotāju skaita.

KONTEKSTS:

Garantētais minimālais ienākums, ko valsts apsola trūcīgām personām, patlaban ir 53 eiro mēnesī. Pašvaldības drīkst piemaksāt vairāk, taču to dara vien retumis. Piemēram, no deviņām republikas nozīmes pilsētām vairāk maksā vien Rīga, Jūrmala un Daugavpils – 57 eiro, kā arī Liepāja – 70 eiro mēnesī.

Par zemo garantēto minimālo ienākumu tiesībsargs plānoja vērsties Satversmes tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti