Gada laikā būvniecības izmaksas sarukušas par 1%

Būvniecības izmaksas Latvijā šā gada martā, salīdzinot ar šo mēnesi pirms gada, samazinājās par 1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija.

Būvmateriālu cenas gada laikā samazinājās par 4,3%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 6,4%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 0,7%. 

Šā gada 1.ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pērn, kopējais būvniecības izmaksu līmenis samazinājās par 1,1%. Būvmateriālu cenas samazinājās par 4,5%, savukārt strādnieku darba samaksa pieauga par 6% un izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 0,6%. 

Savukārt šā gada martā, salīdzinot ar 2016.gada februāri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieauga par 0,2%. Strādnieku darba samaksa paaugstinājās par 0,7%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas - par 0,3%, bet būvmateriālu cenas samazinājās par 0,1%. 

2016.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 180 būvuzņēmumu un vairāk nekā 30 tirdzniecības uzņēmumu. Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2015. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 
  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti