Gada inflācija Igaunijā jūnijā sasniegusi 21,9%

Gada inflācija Igaunijā jūnijā pieaugusi līdz 21,9%, salīdzinot ar 20% maijā, ceturtdien ziņoja valsts statistikas birojs.

Salīdzinot ar pagājušā gada sesto mēnesi, preču cenas Igaunijā palielinājušās par 17,9%, bet pakalpojumu cenas kāpušas par 29,7%.

Statistiķi norādīja, ka gada salīdzinājumā patēriņa cenas Igaunijā jūnijā visvairāk ietekmēja ar mājokli saistīto izmaksu pieaugums, kas veidoja 40% patēriņa cenu kāpuma. Elektrība mājsaimniecībām kļuvusi par 129,6% dārgāka, centrālapkure sadārdzinājusies par 62,7% un pa cauruļvadiem piegādātās dabasgāzes cena augusi par 228,3%, savukārt cietā kurināmā cena augusi par 77,3%.

Tāpat patēriņa cenu pieaugumu jūnijā gada izteiksmē ietekmēja pārtikas un bezalkoholisko dzērienu cenas pieaugums. No pārtikas produktiem gada laikā vislielāko cenas pieaugumu piedzīvoja kartupeļi, kas kļuvuši par 111,5% dārgāki, olas sadārdzinājušās par 61,9%, svaigas zivis kļuvušas par 57,6% dārgākas, miltu un graudaugu cenas augušas par 54,8%.

Benzīna cenas Igaunijā jūnijā bijušas par 51,1% lielākas nekā pirms gada, un dīzeļdegvielas cenas kāpums sasniedzis 67,3%.

Salīdzinājumā ar maiju patēriņa cenas Igaunijā pagājušajā mēnesī palielinājušās par 2,7%, kas seko 1,9% mēneša inflācijai maijā. Mēneša izteiksmē vislielākā ietekme uz inflāciju bija ar degvielu saistīto cenu kāpumam. Benzīns mēneša laikā sadārdzinājās par 9,9% un dīzeļdegvielas cena pieauga par 8,4%. Elektrība mājsaimniecībām kļuva par 11,3% dārgāka, bet cietais kurināmais - par 6% dārgāks. Pārtikas un bezalkoholisko dzērienu sadārdzinājums veidoja gandrīz piektdaļu no kopējā patēriņa cenu kāpuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt