Forumā smelsies pasaules latviešu pieredzi un idejas ekonomikas izrāvienam

Pirmajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā, kas plānots Dziesmu svētku laikā no 2.līdz 4.jūlijam, paredzēts no ārzemju latviešiem smelties pieredzi, idejas un zināšanas, kas palīdzētu sasniegt mūsu valsts virsmērķi – ekonomikas izrāvienu. Pagaidām forumam reģistrējušies apmēram 200 dalībnieku, taču pasākuma organizatori cer, ka viņu pulks būs krietni lielāks.

„Kur vēl lieliskāk, ka latvieši no visas pasaules sabrauc uz Dziesmu svētkiem un vienlaikus ar šo jauko Dziesmu un deju svētku norises pasākumu baudīšanu atrod iespēju pieslēgties jautājumiem, kas tautsaimniecībai ir ļoti aktuāli,” saka Jānis Endziņš, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs. Viņš klāstīja, ka forumā gan uzņēmēji, gan valstsvīri varēs smelties pieredz un zināšanas, lai radītu jaunas, labas lietas ekonomikas izrāviena sasniegšanai.

„Tā ir iespēja sevi parādīt, jaunas inovatīvas idejas, kas palīdzēs biznesā. Valstsvīriem un valstssievām tā būs iespēja paraudzīties no malas, kā tas izskatās ārvalstu ekspertu vērtējumā, vienkopus ieraudzīt pasaules pieredzi un analizēt to tepat uz vietas,” priecājas Endziņš.

Pasaules Brīvo latviešu apvienības projektu vadītāja Ilze Garoza atzīmēja, ka foruma galvenās tēmas saistītas ar ekonomiku, demogrāfiju, arī inovācijām. Mērķis ir apzināt uzņēmējdarbības vidi un inovācijas, kā arī vērtēt to attīstības iespējas.

„Forums ir principā platforma, kur, pirmkārt, mēs vēlamies apzināt, kas ir mūsu resursi, ko mēs varam izmantot, kādā veidā mēs varam apkopot radošo un intelektuālo potenciālu, lai paceltos pāri šķēršļiem, ģeogrāfiskām un idejiskām robežām, un izietu pasaulē kā konkurētspējīga valsts,” stāsta Garoza.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atzīmēja, ka dalībai forumā līdz šim pieteikušies vairāk nekā 200 dalībnieku no 19 pasaules valstīm. Lielākoties pasākumam reģistrējušies tie ārzemju latvieši, kuri aizbrauca no Latvijas pirms vairākiem desmitiem gadu. Ministrs izteica cerību, ka šim forumam sekos nākamie:

„Gribu cerēt, ka tā kļūs par labu tradīciju, un gribu cerēt, ka mēs beigsim vaimanāt un sāksim vairāk strādāt uz to, lai globālā latvieša koncepcija būt stāts par veiksmīgiem cilvēkiem, kas strādā gan Latvijā, gan ārpus tās; nevis visu laiku bažīties par to, ka – mums iet slikti, mums nav labi un tā tālāk.”

Forumam vēl var reģistrēties līdz 20.jūnijam, dalības maksa ir gandrīz 90 latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti