«Fitch» saglabā Latvijas kredītreitingu «A-» līmenī

Piektdien, 11. oktobrī, starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Fitch” paziņoja par Latvijas kredītreitinga apstiprināšanu esošajā “A-“ līmenī, nosakot stabilu nākotnes novērtējumu (outlook), paziņojumā informēja Valsts kase.

“Fitch” norāda, ka Latvijas kredītreitingu “A-” līmenī uztur sekmīgi īstenotā valsts finanšu politika ar mērenu budžeta deficītu, kā arī viens no zemākajiem vispārējās valdības parāda līmeņiem līdzīgu valstu grupā. “Fitch” prognozē, ka valdība turpinās īstenot ilgtspējīgu fiskālo politiku un budžeta deficīts būtiski nemainīsies tuvākajos gados.

Aģentūra tāpat prognozē, ka Latvijas ekonomika ar izaugsmi vidēji 2,6% gadā nodrošinās tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību vidējā termiņā

un to sekmēs gan iekšējais patēriņš, Eiropas Savienības fondu apguve, gan arī diversificētais eksports.

“Fitch” atzinīgi novērtē veiktos pasākumus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanā, finanšu sektora uzraudzības stiprināšanā, kā arī izmaiņas banku biznesa modeļos, tomēr neizslēdz iespēju, ka varētu pieaugt valsts reputācijas riski, ja Latvija tiktu iekļauta “pelēkajā sarakstā” ar nepietiekamu progresu “Moneyval” rekomendāciju ieviešanāvai novērojot risku negatīvo ietekmi uz ekonomiskas izaugsmi vidējā termiņā.

Aģentūra norāda, ka kredītreitinga turpmāku attīstību šobrīd ierobežo zemāks nekā “A” reitinga grupas valstīm IKP rādītājs uz vienu iedzīvotāju un ārējais neto parāds, kā arī sagaida pasākumus demogrāfisko un darba tirgus izaicinājumu risināšanā, lai stiprinātu valsts konkurētspēju un veicinātu ekonomikas izaugsmi.

Savukārt kredītreitinga līmeni “Fitch” varētu paaugstināt, ja saglabāsies stabila ekonomiskā izaugsme, kas palielinātu ienākumu līmeni uz vienu iedzīvotāju, neradot būtiskus satricinājumus ekonomikai, kā arī ja pazeminātos ārējā neto parāda līmenis.

Aģentūra varētu lemt par iespējamu kredītreitinga samazināšanu, ja ekonomikas snieguma pasliktināšanās un noviržu no fiskālās disciplīnas dēļ būtiski pieaugtu vispārējās valdības parāda līmenis vai arī ja palielinātos riski saistībā ar pieaugošo tekošā konta deficītu.

Iepriekšējais kredītreiting aģentūras “Fitch” paziņojums tika publicēts šogad aprīlī, kad aģentūra saglabāja Latvijas kredītreitingu “A-” līmenī ar stabilu nākotnes novērtējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti