Finanšu ministre: Pārskatot ministriju budžetus, atrasti 50 miljoni eiro

Pārskatot ministriju budžeta izdevumus, Finanšu ministrija (FM) "atradusi" nedaudz vairāk nekā 50 miljonus eiro, par kuru izlietojumu lems jau jaunā valdība, to Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina aizejošās valdības finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība).

Jaunās valdības ziņā būs lemt, vai atstāt šo finansējumu ministrijās kādu jaunu pasākumu īstenošanai, vai arī novirzīt kopējā budžetā jaunu politiku finansēšanai.

"Tā ir ceļamaize jaunajai valdībai, ko mēs esam sagatavojuši," sacīja Reizniece-Ozola.

Finanšu ministrija sagatavojusi 2019.gada pagaidu budžeta plānu "pie nemainīgas politikas". Šo plānu nākamnedēļ plānots skatīt valdībā un nosūtīt vērtēšanai Eiropas Komisijā. Tā kā šis ir vēlēšanu gads, tad nākamā gada valsts budžeta projekta sagatavošana ir jaunās valdības, bet tā apstiprināšana – jaunās Saeimas ziņā.

Finanšu ministre klāstīja, ka šajā plānā iekļauta plānotā Latvijas ekonomikas izaugsme 2019.gadā, arī prognozētie valsts budžeta ieņēmumi un izdevumi, kā arī līdz šā gada septembrim pieņemtie lēmumi.

Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsme šajā gadā plānota 4,3% apmērā, kas ir vairāk par iepriekš prognozēto 4% izaugsmi. Savukārt nākamgad Latvijas IKP pieaugums plānots 3%. "Nākamgad zemāks tāpēc, ka šogad ļoti augsta bāze," skaidroja ministre.

 

 

 

Ieņēmumi nākamā gada valsts budžetā plānoti 9,18 miljardi eiro, bet izdevumi – 9,2 miljardi eiro.

"Tas nozīmē, ka arī budžeta deficīts [nākamgad] var būt mazāks, nekā bija iepriekš plānots – 0,9% vietā 0,7% ar visu veselības aprūpes reformai nepieciešamo budžeta atkāpi, kas ir 0,5% apmērā. Tas nozīmē, ka jau nākamā gada budžetā ir iekļauts lielāks finansējums – apmēram 154 miljoni eiro – veselības aprūpes finansēšanai," teica ministre.

Tāpat nākamā gada budžetā aizsardzībai paredzēti 616 miljoni eiro, lai nodrošinātu to, lai šis finansējums nebūtu mazāks kā 2% no IKP. Tāpat nākamā gada budžetā iestrādāts finansējums pedagogu algu celšanai, kā arī fiskālā rezerve nebaltām dienām.

KONTEKSTS:

Arī iepriekšējos gados FM pārskatīja ministriju bāzes izdevumus. Strādājot pie 2018.gada valsts budžeta, FM pērn ministriju "maciņos" atrada 28,6 miljonus eiro – papildu naudu, ko novirzīt valsts prioritātēm. Savukārt gadu iepriekš ministriju bāzes izdevumos atrasti papildu 64 miljoni eiro, tādējādi paplašinot 2017.gada budžeta fiskālo telpu.

12 komentāri
Anonīms lietotājs 7308
Nu re kā! Kā kas,tā naudiņas ņņņņņavvvvv..un te uzreiz netīšām atradās nieka 50 citroniņi..gan jau vēl atrastu, kas labi paslēpušies,ja sāktu tik rakt..
Anita Ozola
Cik "pūkaini"! Vai tad tie nav " piespiedu kārtā" ietaupījušies miljoni, kas lika "sarauties" izsaimniekotājiem, kad Rīgā bankas sāka purināt ASV FIB aģenti. "Papurināt" vēlreiz, izbirs vēl vairāk, arī tas, ko sev nebaltai dienai nolikuši! Plāno ieguldīt politiskajās vēlēšanās/tātad ārkārtas vēlēšanas stingri jau nolemtas, jo zaudējāt!/, vai arī prioritātēs! Kāpēc par prioritātēm vienmēr izvirzāt to, kas neceļ tautas labklājību? Vai esat no elles nākuši ar savu apmātību, ka aizmirsāt, kas jums deva tiesības vispār tur atrasties?!
Benita Markeviča
Stāsts jau ir tāds, ka paši baigi cerēja ,ka tiks ievēlēti, nu bet neko,visa banka jāliek galdā.....
Zigfrida Kalatrida
O-bana !!! ... Kaa tie anonimie te dod valjaa : ))) ....... Kaut kur jau vareetu ienjirgt, ja nebuutu TIK zheeliigi .
Zigfrida Kalatrida
kaa kapeika : nu, jau - visa ...kak bi ne tak :)
Zigfrida Kalatrida
kaa kapeika : a, ja ar smalkaaku tiilku un dziljaakos uudenjos - bish ar ko neko pareizinaat par maz neliktos ?
Anonīms lietotājs 18793
Ai nu kas tas ir 50 milj. priekš Latvijas! kaut kur bija aizkritusi.
Zigfrida Kalatrida
... paari palikushi - fantazijas par maz bijis nolietot :)
Georgs Vahtanovs
Nu re aiziet JKP neapliekamo minimumu uz 300 iesākumam:)
Anonīms lietotājs 15905
Drīz jau viss atklāsies, lai viņa te nelej.
Anonīms lietotājs 19292
Sīknaudiņu no kabatām izkratīja ))) Bet pirms pāris dienām rakstīja, ka izkratījuši ap 16 miljoniem, nu, kratot otrreiz, sanācis 50. Kas būtu, ja pakratītu vēl trešo reizi? )))
Anonīms lietotājs 6871
3 x 500 mio izpļekarējām, sadalījām un norakām, bet 50 mio atmetīsim budžetā atpakaļ, lai jau tauta priecājas. Tipiska Puzes ķeizara skola, - zodz, bet dalies, tad visi tevi mīlēs.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti