Rīta intervija

OECD: Sarunas ar Latviju notiek par korupciju un valsts uzņēmumu pārvaldi

Rīta intervija

Intervija ar VID vadītāju Ināru Pētersoni

Intervija ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu

Finanšu ministre: «Metalurga» vadība neizprata, kādā biznesa vidē jāstrādā

Uzņēmumam "KVV Liepājas metalurgs" līdz otrdienai, 1.martam, Valsts kasē jāiesniedz parādu restrukturizācijas plāns, un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) cer, ka tajā varēs saskatīt nopietnāku uzņēmuma attieksmi un  izpratni par to, “kādā vidē viņi strādā, ka te ir Eiropas Savienības valsts”.

Ministre intervijā Latvijas Radio pauda, ka dažkārt bija sajūta, ka uzņēmuma vadība īsti nesaprot, kāda ir Latvijas biznesa vide, viņiem bija viedoklis, ka var aiziet pie viena politiķa un ar vienu premjera parakstu var saņemt milzu atbalstu.

Gribētos nopietnāku attieksmi no uzņēmuma vadības, atzina ministre.

Biznesa plānā viņa gribētu redzēt, cik nopietni uzņēmums gatavs strādāt tālāk,  un cer, ka nebūs jāatzīst, ka iepriekš atrastais “Metalurga” investors   nebija tas labākais.  

“KVV Metalurgs” iepriekš informēja, ka tā priekšlikumi ietvers reāli izpildāmu maksājumu grafiku un arī plānu, kā apkalpot 70 miljonus eiro lielo parādu, ieskaitot maksājumu atlikšanu līdz 2020.gadam.

“KVV Liepājas metalurga” valdes loceklis Igors Talanovs arī norādīja, ka kritiski aktuāls jautājums ir uzņēmumam piegādātās elektroenerģijas tarifs. Uzņēmums vairākkārt vērsies pie valdības, aicinot rast valsts atbalstu maksājumiem par elektrību.

Premjers Māris Kučinskis ( ZZS) lūdzis ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (“Vienotība”) Eiropas Savienības Konkurētspējas ministru padomes sanāksmē aktualizēt jautājumu par Latvijas iespējām piemērot elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes atlaidi lielajiem ražotājiem. Mūsu valsts vērsusies pie Eiropas Komisijas ar jautājumu par šāda veida atbalstu lielajiem uzņēmējiem, tomēr jau ilgstoši nav saņēmusi atbildi.

Jau ilgu laiku smagās finanšu problēmās nonākušais uzņēmums „KVV Liepājas metalurgs" lūdz Valsts kasei līdz 2020. gadam atlikt maksājumus par rūpnīcu, jo pasliktinājusies situācija pasaules metāla tirgū un  no iepriekšējiem īpašniekiem mantoti parādi.

 “Liepājas metalurgs" nonāca finanšu grūtībās pirms aptuveni trīs gadiem un kļuva maksātnespējīgs.

Administratoram izdevās atrast uzņēmumam pircēju - Ukrainas holdinga kompānija "KVV Group" parakstīja pirkuma līgumu ar Latvijas valsti par maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" iegādi, piedāvājot par to maksāt 107 miljonus eiro. 2015.gada janvārī “Liepājas metalurga” atslēgas svinīgi nodotas jaundibinātā uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" vadībai.

Tomēr jau pērn maijā atklājās, ka no darba "KVV Liepājas metalurgs" atbrīvoti aptuveni 10 -15% darbinieku - metalurgi, kuri tikai nesen tika pieņemti darbā. Kā iemesls šādai rīcībai minēts tas, ka nav piepildījušās uzņēmuma vadības optimistiskās prognozes par metalurģijas tirgu, norādīts arī uz elektrības obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti