ES Tiesa Vācijas ceļu izmantošanas nodevu atzīst par ES normām neatbilstošu

Eiropas Savienības (ES) Tiesa otrdien par ES normām neatbilstoši atzinusi Vācijas nodevu ārvalstniekiem par Vācijas ceļu izmantošanu.

ES Tiesa lēma par labu Austrijai, kura iebilda par autoceļu lietošanas nodevas jeb vinjetes ieviešanu, kas privātām automašīnām maksātu 130 eiro gadā.

Saskaņā ar plānu vāciešiem būtībā nodeva tiktu atmaksāta, samazinot ikgadējo ceļa nodokli. Tādējādi nodeva faktiski tiktu piemērota vienīgi ārvalstniekiem.

Par nodevas ieviešanu gadiem ilgi notika asi strīdi, un to bija plānots no 2020. gada oktobra noteikt visām automašīnām.

"Nodeva ir diskriminējoša, jo nodevas ekonomiskais slogs faktiski gulstas tikai uz citās dalībvalstīs reģistrēto automašīnu īpašniekiem un lietotājiem," paziņoja ES Tiesa.

Berlīnes plāni bija saniknojuši arī citas Vācijas kaimiņvalstis, ieskaitot Beļģiju un Nīderlandi.

Vācijas lielākais autoklubs ADAC pēc tiesas spriedumu aicināja valdību vispār atteikties no plāniem noteikt nodevu privātām automašīnām.

Savukārt Austrijas satiksmes ministrs Andreass Reikharts tiesas lēmumu nosauca par stingru atbalstu ES vienotajam tirgum.

"Tas ir signāls par godīgumu Eiropai," preses konferencē Vīnē paziņoja Reikharts. "Es sagaidu, ka šie plāni tiks atcelti, vai arī tiks ievērojami adaptēti."

1 komentārs
Ivars Bangeris
Es kaut ko nesaprotu vai arī kaut kas ir mainījies - pašā Austrijā taču arī vēl nesen bija vinjetes!!! un vēl, kas notiek ar citām valstīm: Slovākiju, Čehiju un pārējām, kurās ir jāpērk vinjetes? Zinu, ka šajās valstīs vinjetes ir tikai par autobāņiem un par pārējiem ceļiem pārvietojoties tās nav nepieciešamas. Tādā gadījumā, kāda ir atšķirība ar Vāciju? Vai Vācija gribēja vinjetes pa visiem ceļiem? Varbūt kāds, kuram ir vairāk informācijas, nekā šajā rakstā, var padalīties...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti