ES Tiesa Vācijas ceļu izmantošanas nodevu atzīst par ES normām neatbilstošu

Eiropas Savienības (ES) Tiesa otrdien par ES normām neatbilstoši atzinusi Vācijas nodevu ārvalstniekiem par Vācijas ceļu izmantošanu.

ES Tiesa lēma par labu Austrijai, kura iebilda par autoceļu lietošanas nodevas jeb vinjetes ieviešanu, kas privātām automašīnām maksātu 130 eiro gadā.

Saskaņā ar plānu vāciešiem būtībā nodeva tiktu atmaksāta, samazinot ikgadējo ceļa nodokli. Tādējādi nodeva faktiski tiktu piemērota vienīgi ārvalstniekiem.

Par nodevas ieviešanu gadiem ilgi notika asi strīdi, un to bija plānots no 2020. gada oktobra noteikt visām automašīnām.

"Nodeva ir diskriminējoša, jo nodevas ekonomiskais slogs faktiski gulstas tikai uz citās dalībvalstīs reģistrēto automašīnu īpašniekiem un lietotājiem," paziņoja ES Tiesa.

Berlīnes plāni bija saniknojuši arī citas Vācijas kaimiņvalstis, ieskaitot Beļģiju un Nīderlandi.

Vācijas lielākais autoklubs ADAC pēc tiesas spriedumu aicināja valdību vispār atteikties no plāniem noteikt nodevu privātām automašīnām.

Savukārt Austrijas satiksmes ministrs Andreass Reikharts tiesas lēmumu nosauca par stingru atbalstu ES vienotajam tirgum.

"Tas ir signāls par godīgumu Eiropai," preses konferencē Vīnē paziņoja Reikharts. "Es sagaidu, ka šie plāni tiks atcelti, vai arī tiks ievērojami adaptēti."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti