ES platībmaksājuma avanss šoruden būs lielāks – 70% apmērā

Eiropas Komisija (EK) pieņēmusi lēmumu atļaut Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm izmaksāt lielāku vienotā platības maksājuma (VPM) un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu. VPM avanss būs par 20% lielāks nekā citus gadus un tiks izmaksāts 70% apmērā, bet bioloģiskās lauksaimniecības avansa maksājums būs 85% apmērā.

Šāds lēmums pieņemts, lai mazinātu lauksaimnieku finansiālās grūtības un naudas plūsmas problēmas, ko izraisījusi Covid-19 pandēmija, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Lauku atbalsta dienests (LAD) pirmās avansa izmaksas veiks no 16. oktobra. VPM avansu saņems lauksaimnieki, kuru saimniecībās būs pabeigtas administratīvās pārbaudes. Savukārt bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu saņems lauksaimnieki, kuru saimniecībās būs pabeigta atbilstības nosacījumu pārbaude, tādēļ ZM un LAD aicina lauksaimniekus pārliecināties elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, vai ir sniegtas visas nepieciešamās atbildes LAD.

Plānots, ka oktobrī vienotā platības maksājuma avansa maksājumos tiks izmaksāti aptuveni 102 miljoni eiro.

Plānotā vienotā platības maksājuma likme šogad ir lielāka nekā iepriekšējos gados – aptuveni 90 eiro par hektāru, un avansā lauksaimnieki saņems 61,6 eiro par hektāru.

Bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma likme (atkarībā no audzētajiem kultūraugiem) palikusi nemainīga – no 97 līdz 485 eiro par hektāru.

Tiem lauksaimniekiem, kuri vasarā ir saņēmuši VPM avansa maksājumu kā īstermiņa aizdevumu, no aprēķinātās kopējās atbalsta summas vispirms tiks ieturēts izmaksātais aizdevums. Atlikusī summa tiks pārskaitīta uz  lauksaimnieka bankas kontu, atzīmēja ZM.

Pārējos platību maksājumus LAD sāks izmaksāt šāgada decembrī.

KONTEKSTS:

Zālāju nopļaušanas un novākšanas termiņš šogad tika pagarināts par mēnesi – līdz 15. septembrim. Tas saistīts ar mitrajiem laika apstākļiem jūlijā, kad daudzviet uz zālāju laukiem nebija iespējams uzbraukt ar pļaušanas tehniku. Parasti platībmaksājumu saņemšanai zāle ir jānopļauj un jānovāc līdz 15. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti