ES atbalstam investīcijām centralizētajā siltumapgādē pieteikti 72 projekti

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) atklātajā Eiropas Savienības (ES) fondu projektu atlasē vietējo atjaunojamo energoresursu un energoefektivitātes veicināšanai centralizētajā siltumapgādē saņēmusi 72 iesniegumus. Pieejamais Kohēzijas fonda finansējums ir pietiekams, lai atbalstītu visas projektu ieceres, ja tās atbildīs programmas nosacījumiem.  

CFLA informēja, ka šajā atlases kārtā vērojama izteikta atsevišķu reģionu aktivitāte. Visvairāk projektu plānots īstenot Pierīgā, kur iesniegti 32 iesniegumi. Liela interese arī Zemgalē – 20 projekti – un Kurzemē, kur vēlas īstenot 13 siltumapgādes projektus.

Salīdzinoši zema aktivitāte savukārt Latgalē, Vidzemē un Rīgā – attiecīgi tur saņemti četri, divi un viens projekta iesniegums.

Projektos pieprasītais Kohēzijas fonda finansējums svārstās no 18 tūkstošiem eiro līdz 4 miljoniem eiro, vidēji projektam paredzot ap 640 tūkstošus eiro lielas investīcijas.

Kopējais plānoto investīciju apjoms centralizētās siltumapgādes ražošanas avota efektivitātes paaugstināšanai ir plānots 168,9 miljonu eiro apmērā, savukārt no ES fondu investīcijām projektu iecerēs kopējais pieprasītais Kohēzijas fonda finansējums ir 46,1 miljons eiro, kas ir gandrīz 70% no kopumā trešās atlases kārtā pieejamā finansējuma – 68,8 miljoniem eiro.

Lēmumus par projektu iesniegumu apstiprināšanu, apstiprināšanu ar nosacījumu vai noraidīšanu plānots pieņemt līdz 12. augustam.

Ar ES fondu līdzfinansējumu komersanti vai centralizētās siltumapgādes pakalpojuma sniedzēji varēs izbūvēt siltumapgādes ražošanas avotu, aizstājot esošu siltumapgādes ražošanas avotu, un veikt rekonstrukciju, ja pēc investīciju ieguldīšanas siltumenerģijas ražošanai tiks izmantoti atjaunojamie energoresursi. Tāpat atbalstu varēs iegūt projekti koģenerācijas staciju pārbūvei par katlumājām, kas tiek darbinātas ar atjaunojamiem energoresursiem, kā arī siltumenerģijas akumulācijas iekārtu uzstādīšanai un būvniecībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt