Dienas notikumu apskats

Latvijas Bankas prezidenta vietniece aicina valdību veidot budžeta rezervi

Dienas notikumu apskats

Sola nesasteigt jaunā VID ģenerāldirektora apstiprināšanu

ES paraksta memorandu par viena miljarda eiro piešķiršanu Ukrainas atbalstam

ES aizdod miljardu eiro Ukrainai ekonomisko problēmu risināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā oficiāli ir parakstīts saprašanās memorands starp Ukrainu un Eiropas Savienību (ES) par viena miljarda eiro piešķiršanu valsts atbalstam. To kopā ar Ukrainas atbildīgajām amatpersonām no Eiropas Savienības puses parakstīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Eiropas Savienība un Ukraina vienošanos par miljardu eiro lielo aizdevumu paraksta Ukrainas prezidenta pilī. Pie galda sēžas Ukrainas finanšu ministre Oksana Markarova, Ukrainas Centrālās Bankas vadītājs Jakivs Smolijs un Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis. Dokumentu parakstīšana  notiek Ukrainas prezidentam Petro Porošenko un premjerministram Volodimiram Groismanam klātesot.

Šī nauda turpina jau teju trīs miljardu eiro aizdevumu, ko Ukraina jau ir saņēmusi no Eiropas Savienības pēc 2014. gada.

Naudu valsts saņems divās daļās. Pirmos 500 miljonus, iespējams, līdz gada beigām, un pārējo daļu vēlāk. Programma kopumā ilgs līdz nākamā gada pavasarim.

Nauda, kā norāda Eiropas Komisija, būs paredzēta tam, lai Ukraina varētu risināt ekonomiskās problēmas, panākt ekonomikas stabilizāciju, izaugsmi un radīt jaunas darba vietas.

Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis skaidro, ka, lai aizdevumu saņemtu, valstij vēl ir jāizpilda virkne nosacījumu gan attiecībā uz fiskālo discipilīnu, gan reformām dažādās jomās - pretkorupcijas jomā, valsts uzņēmumu pārvaldībā, nodokļu iekasēšanā, kā arī sektorālās reformas, ieskaitot, piemēram, enerģijas sektoru, sociālajā lomā. 

Nākamgad Ukrainā būs arī prezidenta un parlamenta vēlēšanas, kam būtisku uzmanību pievērsīs arī investori, vērojot, vai Ukraina saglabā uz Eiropu vērstu politisko kursu.
Bet līdz pat sestdienai Kijevā norisinās arī ikgadējā Jaltas konference, kurā kopā ar Eiropas partneriem, politiķiem un viedokļu līderiem Ukrainas pārstāvji izvērtē paveikto un vēl darāmo dziļākai integrācijai Eiropā. Šogad tā jau piekto reizi notiek Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, tādējādi atzīmējot arī laiku, kopš Krievija ir anektējusi Krimu, kur konference norisinājās iepriekš.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti