«Elektrum» sāks tirgot dabasgāzi mājsaimniecībām; sola, iespējams, nedaudz zemāku cenu

"Latvenergo" ar zīmolu "Elektrum" sāks tirgot dabasgāzi mājsaimniecībām. "Latvenergo" pārdošanas direktors Uldis Mucinieks intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka brīnumus cenas ziņā nesola, bet tās varētu būt nedaudz zemākas par regulētajām dabasgāzes cenām.

"Dabasgāze mums nav sveša. Lai arī vairāk esam pazīstami kā elektroenerģijas ražotāji, vienlaikus esam lielākie dabasgāzes patērētāji valstī. Nu jau vairāk nekā gadu darbojamies visu Baltijas valsts uzņēmumu dabasgāzes segmentā, kopumā apkalpojot vairāk nekā 400 uzņēmumus," stāstīja Mucinieks.

«Elektrum» sāks tirgot dabasgāzi mājsaimniecībām; sola, iespējams, nedaudz zemāku cenuJānis Ramāns

  Viņš skaidroja, ka kopš 2007. gada, kad atvērās dabasgāzes tirgus, gan no klientiem, gan medijiem saņēmis jautājumus par to, kad "Elektrum" piedāvās dabasgāzi mājsaimniecībām. Tādējādi nekas cits neesot atlicis, kā attīstīties arī šajā virzienā.

  Galvenie "Elektrum" trumpji būšot iespēja apmaksāt elektrības un gāzes rēķinus kopā. Tādējādi klientam pakalpojums būtu daudz ērtāks. Tāpat "Elektrum" piedāvās gāzes katla apkopes pakalpojumu.

  "Šobrīd mēs vairāk skatāmies uz to, ka mūsu piedāvājuma priekšrocības ir tieši tajā ērtumā un spējā apvienot divus produktus. (..)

  Mēs nevaram solīt ļoti lielu revolūciju. Pirmajā brīdī mūsu piedāvātās cenas būs vai nu vienādas, vai varbūt mazliet lētākas par šā brīža pieejamām regulētajām dabasgāzes cenām," sacīja Mucinieks.

  Jautāts par uzņēmuma ambīcijām gāzes tirgū, Mucinieks bija izvairīgs: "Pretēji tam, kāda bija situācija, kad atvērās elektroenerģijas tirgus, mēs ieejam dabasgāzes tirgū drusku atšķirīgā situācijā, jo šī nav tirgus atvēršana, kur pazūd tirgus regulētā cena un visiem klientiem ir jāpieņem jaunas izvēles, jauni lēmumi.

  Mēs ejam tirgū, kur joprojām pastāv regulētās cenas piedāvājumi. Tas uzliek, visticamāk, savu rāmi attīstībai.

  Mēs vairāk skatāmies uz tādu pakāpenisku, mērenu attīstību. Primāri mums ir svarīgi būt šajā tirgū, krāt pieredzi, un vairāk redzam, ka augsim palēnām, pakāpeniski līdz līmenim, kad izaugsmi ir grūti apturēt."

  "Elektrum" klientiem piedāvāšot gāzi, ko izdevīgāk nopirkt tirgū. Ja būtu liela interese, uzņēmumā varētu apsvērt arī piedāvāt gāzi, kura nenāk no Krievijas. Tomēr tik specifiskas intereses klienti neesot izrādījuši.

  Gāzes tirgū uzņēmumu segmentā, kur "Latvenergo" darbojas jau gadu, esot sasniegta aptuveni 3 - 4% tirgus daļa, kas neesot maz, ņemot vērā, ka "Latvenergo" nebija vienīgais aktīvais dalībnieks.

  Tāpat Mucienieks komentēja, ka Latvijas dabasgāzes tirgus uzņēmumu segmentā ir viens no aktīvākajiem, neskatoties uz to, ka tika atvērts pēdējais.

  Jau ziņots, ka 2017.gada 3.aprīlī atvērts Latvijas dabasgāzes tirgus. Tālab sadalīts gāzes tirgus monopoluzņēmums "Latvijas gāze", no tā nodalot dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas aktīvus, tostarp Inčukalna pazemes krātuvi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti