Latvijai elektroenerģijas cena pēdējā gada laikā, kopš pievienošanās biržai „NordPoolSpot” svārstījās no 30 līdz 300 eiro par vienu megavatstundu. Daļai elektrības lietotāju Latvijas pirmais gads elektrības biržā bija vilšanās, jo nav piepildījušās cerības par lētākām cenām, tomēr, pēc „Latvenergo” valdes locekļa Ulda Barisa teiktā, birža vienkārši ir uzskatāmāk atspoguļo reālās elektrības piegādes izmaksas.
Viņš skaidroja, ka no elektroenerģijas tirgus attīstības viedokļa pievienošanās biržai bija diezgan būtisks panākums, jo biržā lietotāji var saņemt pēc iespējas lētāku cenas piedāvājumu, gala lietotājam tas ir būtisks instruments,
Bariss norādīja, ka augstākas cenas mūsu reģionā ir izskaidrojamas ar lētu ražošanas jaudu trūkumu, kas īpaši asi vērojams Lietuvā.
Cenas Latvijā un Lietuvā ir lielākas, nekā mēs gribētu, bet tās ataino objektīvu situāciju, jo Skandināvijā pieejami lēti resursi – hidro un atomenerģija, tur cenas ir relatīvi zemākas, savukārt Latvijā un Lietuvā ir par maz konkurētspējīgu jaudu, skaidroja Bariss.
Savukārt „Providus” eksperts Reinis Āboltiņš norādīja, ka vidējā elektrības cena, ko tirgus nodrošinājis Latvijai, ir raksturojama kā laba. Lai gan Latvijā un Lietuvā cenas bija augstākas nekā Igaunijā, kopumā tās nevar vērtēt kā sliktas.
Gan „Latvenergo”, gan tā otrs lielākais valstī strādājošais elektrības tirgotājs „Enefit” arī uzsver, ka tirgus atvēršana ir arī skaidri norādījusi uz to, kas būtu darāms elektrības cenu ierobežošanai nākotnē. Pirmkārt, jāievieš finanšu instrumenti, kas dotu iespēju fiksēt elektroenerģijas pārrobežu pārvades izmaksas, bet otrkārt - jāattīsta jauni savienojumi starp valstīm.