Ekonomikas ministrs aicina mēbeļu un būvmateriālu veikalus brīvdienās nevērt vaļā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ārkārtējās situācijas laikā tirdzniecības centros brīvdienās nevajadzētu vērt vaļā mēbeļu un būvmateriālu veikalus, aicināja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ("KPV LV").

Viņš aicināja tirdzniecības veikalu vadītājus godprātīgi ievērot noteikumus par to, ka brīvdienās vaļā drīkst būt tikai pirmās nepieciešamības preču veikali.

"Esam saņēmuši informāciju par komersantu vieglprātīgu attieksmi pret šobrīd noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz tirdzniecības centru darbību. Saimniecības preces šobrīd uztveram kā primāri nepieciešanās mūsu iedzīvotājiem, taču mēbeļu un būvmateriālu veikalus aicinu brīvdienās nestrādāt!

Gribu uzsvērt – šis nav tas gadījums, kad būtu jāmeklē veidi, kā apiet regulējumu.

Lūdzu izturēties ar sapratni. Būsim sociāli atbildīgi un solidāri. Mūsu valsts iedzīvotāji un viņu veselība ir valsts prioritāte. Es nevēlētos, lai būtu jāpieņem vēl stingrāki un vēl vairāk komercdarbību ierobežojoši mēri,” paziņojumā medijiem raksta ministrs.

Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros var darboties:

  • pārtikas veikali (t.sk. specializētie pārtikas veikali (saldumi, konditorejas, utt.),
  • aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekas),
  • optikas veikali,
  • dzīvnieku barības veikali,
  • grāmatnīcas,
  • preses tirdzniecības vietas,
  • higiēnas un saimniecības preču veikali,
  • telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas,
  • to preču izsniegšana, kas iegādātas internetveikalos.

Ministru kabineta rīkojuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu izpratnē tirdzniecības centri ir ēkas, kas iekārtotas pastāvīgai un sistemātiskai tirdzniecībai ar kopējo tirdzniecībai atvēlēto platību vismaz 10 000 kvadrātmetri vai kurās atsevišķās tirdzniecības vietās darbojas vismaz 10 tirdzniecības dalībnieki vai pakalpojuma sniedzēji.

Lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos tirdzniecības vietās, samazināts maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits tirdzniecības telpās, nosakot, ka tirdzniecības vietā uz vienu apmeklētāju jāparedz ne mazāk kā 10 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības.

Tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem pie ieejas veikalā ir jānorāda informācija, tai skaitā svešvalodā, par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties šajā vietā.

Tāpat ielu tirdzniecībā un tirdzniecībā atklātā tirgus teritorijā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.

Joprojām spēkā ir arī iepriekš noteiktie drošības pasākumi tirdzniecības vietās:

  • mutes un deguna aizsegu lietošana gan veikalu apmeklētājiem, gan darbiniekiem,
  • 2 metru distances ievērošana,
  • apmeklētāju informēšana par piesardzības prasībām,
  • pastiprinātas higiēnas ievērošana,
  • darbinieku veselības stāvokļa uzraudzība.

Ministrijā norādīja, ka ikviens tirdzniecības nozares uzņēmums aicināts pievienoties Memorandam par sociāli atbildīgas politikas īstenošanu tirdzniecības nozarē un izmantot sagatavotos vizuālos materiālus par sejas aizsegu lietošanu, distances ievērošanu un maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu veikalos. Papildu informācija par to arī skatāma ministrijas tīmekļa vietnē

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā būs jauni stingrāki ierobežojumi

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti