Sadaļas Sadaļas

EK rosina krīzes laikā no PVN atbrīvot svarīgās preces un pakalpojumus

Eiropas Komisija (EK) ierosinājusi atbrīvot no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) preces un pakalpojumus, ko EK, Eiropas Savienības (ES) struktūras un aģentūras dara pieejamus dalībvalstīm un iedzīvotājiem krīzes laikā, informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.

EK norādīja, ka šādi tiek reaģēts uz Covid-19 pandēmijas laikā gūto pieredzi. Cita starpā tā liecina, ka PVN, ko iekasē par dažiem darījumiem, galu galā iepirkuma darbībās ir izmaksu faktors, kas noslogo ierobežotos budžetus. 

EK pārstāvniecības Latvijā pagaidu vadītāja Agnese Dagile par ierosinājumuEdgars Kupčs

Komisijas iniciatīva maksimāli palielinās to ES līdzekļu efektivitāti, ko izmanto sabiedrības interesēs, lai reaģētu uz krīzēm, tādām kā dabas katastrofām un ārkārtas situācijām sabiedrības veselības jomā. Tā arī stiprinās ES līmeņa katastrofu un krīžu pārvarēšanas struktūras, piemēram, tās, uz kurām attiecas ES veselības savienība un ES civilās aizsardzības mehānisms, norādīja EK.

Kad būs ieviesti jaunie pasākumi, EK un ES aģentūras un struktūras varēs bez PVN importēt un iegādāties preces un pakalpojumus, ja šie pirkumi paredzēti izplatīšanai ārkārtas reaģēšanas pasākuma laikā ES. 

Saņēmēji var būt dalībvalstis vai trešās personas, tādas kā valsts iestādes un organizācijas, piemēram, slimnīca, valsts veselības aizsardzības vai katastrofu seku novēršanas iestāde. 

Ierosinātais atbrīvojums attiecas uz precēm un pakalpojumiem, piemēram, diagnostikas testiem, testēšanas materiāliem un laboratorijas iekārtām, individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, kā piemēram, cimdiem, respiratoriem, maskām, medicīnisko apģērbu, dezinfekcijas līdzekļiem un aprīkojumam, kā arī uz teltīm, nometnes gultām, apģērbu un pārtiku.

EK rosinātais atbrīvojums arī attiecināms, piemēram, uz meklēšanas un glābšanas aprīkojumu, smilšu maisiem, glābšanas vestēm un piepūšamām laivām, antimikrobiāliem līdzekļiem un antibiotikām, ķīmisko apdraudējumu pretindēm, līdzekļiem pret radiācijas traumām, joda tabletēm, antivielām, radiācijas mērierīcēm, nepieciešamo produktu izstrādi, ražošanu un iepirkumu, pētniecības un inovācijas darbībām, stratēģisku produktu krājumu veidošanu, farmācijas atļaujām, karantīnas telpām, klīniskiem izmēģinājumiem un telpu dezinfekciju.

Tiesību akta priekšlikums, ar ko grozīs PVN direktīvu, tagad tiks iesniegts Eiropas Parlamentam (EP) nolūkā saņemt tā atzinumu un ES Padomei – priekšlikuma pieņemšanai, atzīmēja EK.

Paredzēts, ka ES dalībvalstis līdz 2021. gada 30. aprīlim pieņems un publicēs normatīvos un administratīvos aktus, kas vajadzīgi, lai izpildītu šīs direktīvas prasības. Tās minētos noteikumus piemēros no 2021. gada 1. janvāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt