EK aicina Latviju mazināt budžeta deficītu un investēt zinātnē

Eiropas Komisija atkārtoti iesaka mūsu valstij mēģināt samazināt budžeta deficītu, lai padarītu ekonomiku izturīgāku pret nākotnē iespējamiem satricinājumiem. Tāpat trešdien publicētajā ziņojumā uzsvars tiek likts uz ienākumu nevienlīdzības samazināšanu, kā arī mērķtiecīgāku investīciju izmantošanu jomās, kur tas ir patiešām ir būtiski.

Īpaši izcelta ir arī cīņa ar naudas atmazgāšanu, norādīja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis ("Jaunā Vienotība").

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis DombrovskisArtjoms Konohovs

  "Virkne valstu ir saņēmušas rekomendācijas saistībā ar cīņu ar naudas atmazgāšanu, jo mēs zinām, ka pēdējā gada laikā ir bijis daudz skandālu Eiropā. Bez Latvijas tās ir vēl piecas valstis: Bulgārija, Dānija, Igaunija, Malta un Zviedrija. Un tāpat ir rekomendācijas attiecībā uz investīciju prioritātēm, kas tiek skatītas arī kontekstā ar Eiropas Savienības nākamo daudzgadu budžetu.

  Latvijai ir rekomendācijas attiecībā uz ieguldījumiem zinātnē un inovācijās, mājokļu pieejamībā, infrastruktūrā, tajā skaitā nodrošinot infrastruktūras ilgtspēju.

  Un faktiski tiek rekomendēts, ka šo investīciju finansēšanā būtu izmantojami gan publiskie, gan privātie līdzekļi," stāstīja Dombrovskis.
   

  3 komentāri
  Anonīms lietotājs 22483
  Un ar zinātni arī mums ir, kā nu ir. Ir zinātne un ir "zinātne". Piedošanu, bet arī Beitnere le Galla sevi uzskata par dižu zinātnieci un savas esejas par pētījumiem. Vai tāda veida zinātnē ir vērts gāzt vēl vairāk naudas?
  Anonīms lietotājs 22483
  Mums jau sen būtu bezdeficīta budžets, ja mēs neapdrošinātu visādus porziņģus, nedāļātu naudas balvas dopingrijējiem sportistiem par apšaubāmiem sasniegumiem, gada beigās budžeta pārpalikumu neizdalītu rallijam un V-pils mūziķenēm, ja nerīkotu 100gades balagānu ar tādu vērienu, neturpinātu uzturēt KM struktūrvienību "100gades birojs", kurā aizvien vēl savus 2000 tk mēnesī uz ķepas saņem pat starptautisko 100gades projektu koordinators (vai tiešām vēl ir kāds starptautisks 100gades projekts???), ja neizmaksātu kompensācijas Saeimā nepārvēlētiem pensionāriem, jo pēc būtības viņi bez iztikas līdzekļiem nepaliek, viņiem ir pensija., ja neizmaksātu grandiozas kompensācijas subsīdiju baroniem, tādiem kā Dūklava čoms Latgalē, kuram it kā visa kukurūza gāja bojā lietavās, tas nekas, ka pēc tam pilnīgi bojāgājušo kukurūzu viņš nopļāva un baroja lopiem. Ja mēs celsim monstru Daugavā, mums nekad nebūs bezdeficīta budžets, mēs arī būsim paliksim nabagi ar mazām algām, pabalstiem un pensijām
  Uldis Zīle
  Eiropā visi ir pārliecināti, ka apzogam valsti uzrādot ienākumus tikai 1000 euro , jo saņemam algu aploksnēs, lai nemaksātu nodoklus. tapēc ir tās rekomendācijas būt atvērtākiem.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti