«Dogo» ražotājs vēršas tiesā pret vetārstiem ar teju pusmiljona eiro prasību

Suņu barības „Dogo” ražotājs „Tukuma straume” vērsies tiesā pret 17 fiziskām un juridiskām personām par informācijas izplatīšanu, kas saista „Dogo” barību ar suņu barības vada paplašināšanos. “Tukuma straume” vēlas no atbildētājiem piedzīt 458 411 eiro.

Starp atbildētājiem ir slimības izpētes grupas vadītāja Ilze Matīse-Van Houtana, Latvijas Veterinārārstu biedrības vadītāja Māra Viduža un vairāki praktizējoši vetārsti.

“Izveidojusies ir absurda situācija, kad šauru cilvēku grupa vairāk nekā gada garumā bez jebkādiem zinātniskiem pierādījumiem, faktiem un pretrunā ar valsts institūciju slēdzieniem ir atļāvusies nepamatoti nomelnot mūs kā veiksmīga ražotāja izveidotu preču zīmi un produkciju, kas ir īstenībā iemantojusi pircēju uzticību un lojalitāti. Tas izskatās pēc apzinātas ļaunprātības ar mērķi atbrīvot vietējo tirgu importa precei,” norādīja “Tukuma straumes” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Tāpēc uzņēmums vērsies tiesā, lūdzot pārtraukt nomelnot tā ražoto produkciju, kā arī segt radītos zaudējumus.

“Tukuma Straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks

  Jau ziņots, ka veterinārārsti pirmos trauksmes zvanus par suņu barības vada dilatācijas uzliesmojumu sāka zvanīt vairāk nekā pirms gada. Latvijā pēkšņi uzliesmoja iepriekš reta saslimšana.

  Pētnieku veterinārārstu grupa aptaujāja saslimušo suņu saimniekus un atklāja, ka 94% no tiem ir savus suņus ēdinājuši ar „Tukuma straumes” ražoto barību “Dogo”. Tomēr Pārtikas un veterinārais dienests šajā barībā neko normām neatbilstošu neatklāja.

  "Tukuma straume" piedāvāja ziedot pētījumam nepieciešamos 32 000 eiro, tomēr Latvijas Veterinārārstu biedrība piedāvājumu noraidīja, lēmumu pamatojot ar vēlmi saglabāt objektivitāti. Tāpēc Veterinārārstu biedrība nolēma pati meklēt slimības cēloņus. Neatkarīgam pētījumam saziedoti visi nepieciešamie aptuveni 31 000 eiro, un pētījums ir uzsākts. 

  Saistītie raksti
  6 komentāri
  zoja
  paprovējiet ko līdzīgu izdarīt jebkurā normālā rietumvalstī, šeit pāris gudreļi veikli savu biznesu sakārtot iedomājās, un ka par to nekas nebūs.
  Dūklavs
  Kad Dogo uzvarēs šajās prāvās, veterinārārsti būs spiesti uzsākt bankrota procedūras. Tai vienkāršākais risinājums būs aizbraukt dzīvot citur. Līdz ar to mūs gaida nākotne bez veterinārārstiem, toties suņus joprojām varēsim barot ar Dogo.
  to izlasi vēlreiz..
  protams, un visiem jātic pētījumam, kas veikts par uzņēmuma naudu
  aha
  vienkāršākais risinājums ir slēgt Latvijā ražojošu rūpnīcu, dēļ nepārbaudītiem, nepierādītiem faktiem, jo kādam neiet viņu importa prece, mēs esam tādā pakaļā, jo ir vēl daudzi šādi savu zemi nemīloši cilvēki
  Izlasi vēlreiz - iesūdzēja tikai dažus, kas stāstīja un rakstīja par iespējamo saikni, vēl pirms jebkādiem oficiāliem slēdzieniem. Uzņēmums pat naudu piedāvāja, lai būtu skaidri un gaiši zināmi iemesli problēmai.
  Latvijā suņi nav vajadzīgi.
  Pietiek ar Dogo.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti