«Dobeles dzirnavnieks» šogad investēs 10 miljonus eiro biograudu pārslu ražotnē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

AS "Dobeles dzirnavnieks" uzsācis bioloģisko graudu pilna cikla pirmapstrādes un pārstrādes infrastruktūras būvniecības otro kārtu kārtu. Līdz šā gada beigām Dobelē plānots uzbūvēt bioloģiski audzētu graudaugu pārslu ražotni, kuras izveidē paredzēts investēt 10 miljonus eiro, informēja uzņēmumā.

"Dobeles dzirnavnieka" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils norādīja, ka saspringtā situācija valstī, ko izraisījusi vīrusa Covid-19 izplatība, nav ietekmējusi "Dobeles dzirnavnieka" ilgtspējīgas attīstības plānus – uzņēmums noslēdzis Baltijā lielākās bioloģisko graudu pilna cikla pirmapstrādes un pārstrādes infrastruktūras būvniecības 1. kārtu.

Attēlā AS "Dobeles dzirnavnieka" vadītājs Kristaps Amsils pie jaunajiem BIO graudu silosie...
Attēlā AS "Dobeles dzirnavnieka" vadītājs Kristaps Amsils pie jaunajiem BIO graudu silosiem
Ekspluatācijā nodoti 19 bioloģiski audzētu graudu glabāšanas silosi un ar tiem saistītās tehnoloģiskās iekārtas, uzbūvētas ēkas bioloģisko graudu pieņemšanai un priekšattīrīšanai, kā arī uzstādīta bioloģisko graudu kalte. Kopējās investīcijas projekta pirmās attīstības kārtā sasniedza 8,7 miljonus eiro.

 

"Līdz šī gada beigām, investējot vēl 10 miljonus eiro, Dobelē darbu sāks Baltijā lielākā bioloģiski audzētu graudaugu pārslu ražotne," stāstīja Amsils. Pēc viņa teiktā, kopējās projekta investīcijas pārsniegs 18,7 miljonus eiro.

Pēc projekta īstenošanas uzņēmuma pārstrādāto biograudu apjoms pārsniegs 40 000 tonnu, kas ir sešas reizes vairāk nekā 2017. gadā.

"Dobeles dzirnavnieka" vadītājs atzīmēja: paredzams, ka vairāk nekā 95% uzņēmumā saražoto bioloģisko graudaugu pārslu tiks eksportētas, tādējādi būtiski veicinot un kāpinot augstas pievienotās vērtības produktu eksportu un sniedzot iespēju Latvijai ieņemt konkurētspējīgu pozīciju pasaules bioloģisko produktu tirgū.

"2019. gadā "Dobeles dzirnavnieks" pārstrādāja par 40% vairāk bioloģiski audzētu graudu nekā gadu iepriekš – tas apliecina, ka bioloģiski audzētu produktu ražošana ir pasaulē strauji augoša un daudzviet vēl neaptverta niša. Tā ir Latvijas zemnieku un uzņēmēju iespēja iekarot savu vietu globālajā tirgū," skaidroja Amsils.

Pašlaik bioloģiski audzēti graudi ''Dobeles dzirnavniekam'' tiek piegādāti no vairāk nekā 200 saimniecībām Latvijā, un interese par videi draudzīgu un zaļu saimniekošanu tikai aug, sacīja Amsils.

Pēc viņa teiktā, bioloģiski sertificēto platību ziņā Latvija ir līdere starp Baltijas valstīm un tendence ir pozitīva – ik gadu pieaug gan bioloģiski sertificēto saimniecību skaits, gan saražoto graudaugu apjoms. "Piemēram, bioloģiski sertificētu auzu platības Latvijā pēdējo divu gadu laikā augušas par vairāk nekā 34%," norādīja Amsils.

"Paredzam, ka piecu gadu laikā pēc projekta realizēšanas Latvijā audzēto bioloģisko graudu īpatsvars pieaugs no patlaban esošajiem 3% līdz 10% 2026. gadā."

Projektu "BIO graudu pilnas realizācijas cikla infrastruktūras izveide, radot augstu pievienoto vērtību un ienesīgumu Latvijas BIO nozares ilgtermiņa attīstībā" līdzfinansē Eiropas Savienības Eiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam pasākumā "Ieguldījumi materiālajos aktīvos”, apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē".

"Dobeles dzirnavnieks" 2018. gadā strādāja ar 117,35 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 9,8% – līdz 3,766 miljoniem eiro. Kompānijas 2019. gada rezultāti vēl nav publiskoti, vēsta LETA.

"Dobeles dzirnavnieks" ir reģistrēts 1991. gadā, un tā pamatkapitāls ir 3,818 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas "Tartu Mill". "Dobeles dzirnavnieka" galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti