Dīkstāves atbalsts un algu subsīdijas izmaksātas jau 1,3 miljonu eiro apmērā

Otrdien, 15. decembrī, pēdējo dienu var pieteikties dīkstāves atbalstam un algu subsīdijām par novembri, atgādina Valsts ieņēmumu dienests (VID). Katra mēneša atbalstam varēs pieteikties līdz nākamā mēneša 15. datumam, aizpildot iesnieguma formu VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Par uzņēmuma darbiniekiem pieteikumu iesniedz darba devējs, bet atbalstu uz savu kontu saņem darbinieks. Līdz pirmdienai atbalsts izmaksāts viena miljona trīssimt tūkstoš eiro apmērā. To saņēmuši apmēram trīs tūkstoši darba ņēmēju un vairāk nekā tūkstotis pašnodarbināto.

VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes direktora vietniece Ina Reinšmite atzina, ka līdzšinējos iesniedzēju pieteikumos vērojamas trīs kļūdas, ko vajadzētu ņemt vērā.

Ina Reinšmite: Par kļūdām dīkstāves pabalstu pieteikumosMāra Rozenberga

“Piesakot atbalstam, periodā mēdz norādīt arī darbiniekus, kuri ir bijuši darba nespējā. Taču iesniegumā ir speciāla rindiņa, kurā jāapliecina, ka darbinieks nav bijis darba nespējā. Ja darbinieks kādā pieprasījuma perioda posmā ir darba nespējā, tad par konkrēto darbinieku būtu jānorāda divi periodi – pirms un pēc darba nespējas. Šī ir viena no kļūdām. Vēl arī piesaka darbiniekus, kuru atalgojums augustā, septembrī un oktobrī ir bijis nulle, respektīvi, nav bāzes, no kā būtu jārēķina pabalsts. Esam konstatējuši arī gadījumus mikronodokļa maksātāju režīmā, maksātājiem norādot apgrozījuma kritumu 20%, bet, kad tiek pieprasīti papildu dokumenti par oktobrī aprēķinātajām algām, jo mūsu rīcībā šādas informācijas nav pie subsidētā pabalsta veida, tad mēs redzam, ka ir kļūdaini norādīts kritums, bet patiesībā tas nesasniedz 20%. Tās ir trīs lietas, ko mēs pēdējās nedēļas laikā esam konstatējuši,” stāstīja Reinšmite.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam,  saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī –  jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Latvijas uzņēmējiem pašreizējās ārkārtējās situācijas laikā ir trīs atbalsta veidi – dīkstāves pabalsti, subsidētās darbavietas un vienreizējā subsīdija apgrozāmajiem līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt